przypadkowo spadł indeks aktywności w usługach w USA


Wskaźnik aktywności w usługach w USA nieoczekiwanie spadł w listopadzie do 48,7 pkt z 50,6 pkt miesiąc wcześniej - podał w czwartek Instytut Zarządzania Podażą (ISM).

bieżący tydzień na rynku akcji mija w spokojnej atmosferze. Kolejna sesja z około charakteryzuje się niewielką zmiennością. Pojawiają się zupa sygnały ze strony byków świadczące o poprawie klimatu inwestycyjnego na parkiecie. New World Resources (NWR) wiodący producent węgla kamiennego w Europie Centralnej zdecydował wycofać zaproponowaną ofertę niepodporządkowanych obligacji zabezpieczonych o równowartości 700 milionów euro, poinformowała spółka w komunikacie w środę. Powodem jest sytuacja na rynku finansowym. Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie w przyszłości spadają w reakcji na obawy inwestorów, że Chiny mogą podwyższyć stopy procentowe, co spowodowałoby ubytek popytu na metale - podają maklerzy.Główny ekonomista Business Center Chlub Stanisław Gomułka uważa, że proponowany przez ministra finansów deficyt budżetu państwa w 2010 roku na poziomie ok. 52 mld zł zaś deficyt sektora finansów publicznych w wysokości 7 proc. PKB oznacza gwałtowne przyśpieszenie pogarszania się finansów publicznych. ekipa Kęty chce wypłacić 4 zł dywidendy na akcję z zysku netto za 2009 rok, poinformowała firma w środę. Budowlana spółka Intakus, która przeprowadza w tym momencie ofertę publiczną, liczy że uda się jej wejść na warszawski parkiet na przełomie tego i przyszłego roku. Firma już zapowiada kolejne emisje przy okazji realizacji dużych projektów budowlanych - poinformował Jarosław Ślipek, boss spółki.

jeśli dane o obrotach bieżących w listopadzie 2009 r. wykażą brak niższy od konsensusu rynkowego, a sytuacja na rynku eurodolara będzie korzystna, złocisty prawdopodobnie pokusić się o próbę przebicia poziomu 4,00 za euro - uważają analitycy. Ich zdaniem na rynku długu w piątek znośny jest cienki wzrost rentowności.

- W II kwartale 2010 r. banki prognozują, że gra polityczna kredytowa dla firm zostanie złagodzona, tymczasem utrzymane zostaną zaostrzone kryteria przyznawania kredytów mieszkaniowych i konsumpcyjnych - wynika z badań Narodowego Banku Polskiego "Sytuacja na rynku kredytowym". izba wyższa parlamentu powołał w środę Jana Winieckiego, Jerzego Hausnera i Andrzeja Rzońcę na nowych członków Rady Polityki Pieniężnej. Na Winieckiego głosowało 54 senatorów, za kandydaturami Rzońcy i Hausnera opowiedziało się po 51.

30 maszyn już zlikwidowano, a Euronet zapowiada, że taki sam los być może spotkać 700 kolejnych. najogromniejszy w Polsce autonomiczny operator i właściciel sieci bankomatów tłumaczy, że powodem są planowane zmiany dotyczące wysokości opłaty dla transakcji wykonywanych w obcych bankomatach. Wewnątrzwspólnotowa roznoszenie towarów jest szczególnym rodzajem dostawy, która uprawnia do zastosowania stawki 0%. W ustawie o VAT w art. 42, dokładnie wymienione zostały predyspozycja umożliwiające wykorzystanie obniżonej stawki VAT dla WDT. Prezydent Wenezueli Hugo Chavez poinformował w czwartek, że architektura wydobywająca gaz u wschodnich wybrzeży kraju zatonęła z powodu wadliwego systemu pływającego. kazus nastąpił w trzy tygodnie po katastrofie platformy wiertniczej w Zatoce Meksykańskiej.Europejska Fundacja Honorowego Dawcy Krwi, znana z kampanii "Krewniacy", popadła w poważne pasztet - ustaliła "Rzeczpospolita". Analitycy DM IDM SA w raporcie z 18 kwietnia podwyższyli rekomendację dla Netii do "kupuj" z "trzymaj", oraz cenę docelową spółki do 5,4 zł z 5,1 zł poprzednio. Analitycy DI BRE, w raporcie z 24 lutego, obniżyli rekomendację dla akcji Agory do "trzymaj" z "kupuj", koszt docelowa została ustalona na 24,2 zł.

OFE: ujemny efekt pierwszy raz od 11 miesięcy


Luty charakteryzował się kontynuacją spadków zapoczątkowanych w połowie poprzedniego miesiąca. tymczasem w przeciwieństwie do stycznia, tym wraz włości koniunktura na rynku obligacji nie wystarczyła, aby zrównać wpływ spadku wycen na rynku akcji. Tym samym kapitał emerytalne po raz dziewiczy od 11 miesięcy wykazały ujemny konsekwencja zarządzania.

Świadczenia społeczne za granicą - szybciej i łatwiej


Od soboty 1 maja wchodzi w życie nowe unijne rozporządzenie, które ma zapewnić, że nabyte świadczenia socjalne obywateli UE jak różne zasiłki czy emerytury są wypłacane we wszystkich krajach członkowskich. Celem jest zachęcenie Europejczyków do większej mobilności.

powyżej 63 mln zł na pożyczki dla firm z Podkarpacia


O powyżej 63 mln zł mogą ubiegać się m.in. regionalne kieszeń poręczeń kredytowych w ramach naboru wniosków, który ogłosił zarząd województwa podkarpackiego. Otrzymane dotacje zostaną przeznaczone na udzielenie pożyczek podkarpackim firmom.

dalszy skandal w wielkim banku?


Goldman Sachs może zrealizować bonusy na kwotę 23 mld USD, rok po tym, jak otrzymał miliardy dolarów wsparcia od amerykańskich podatników - pisze "NY Daily News".

Deklaracje dzięki sieć


obok składaniu zeznań podatkowych za 2009 rok w znacznym stopniu więcej osób będzie mogło skorzystać z pośrednictwa Internetu - informuje "Rzeczpospolita". Bez podpisu elektronicznego będzie można przesłać nie na to samo PIT-37, jak w zeszłym roku, ale także PIT 36 i 36L i PIT 38 i 39. W sumie ułatwienia obejmą 2 miliony 250 tysięcy osób.

nieruchomości żary

nasze biuero ogranizuje zielone szkoły oraz wycieczki dla dzieci oraz grup przedszkolnych. Zorganizowane przez nasze biuro wycieczki szkolne oraz zielone szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od codziennych zajęć szkolnych. W ofercie posiadamy szeroki wybór miejsc na zorganizowanie zielonych szkół oraz wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem i zainteresowaniem nauczycieli oraz pracowników szkół. W ofercie posiadamy wycieczki szkolny jednodniowe oraz tanie wycieczki szkolne. Nasze biuro zorganizuje udane wycieczki szkolne oraz zielone szkoły na każdą kieszeń i w dowolnym regionie Polski. Zapraszamy do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego. nasze biuero ogranizuje zielone szkoły oraz wycieczki dla dzieci oraz grup przedszkolnych. Zorganizowane przez nasze biuro wycieczki szkolne oraz zielone szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od codziennych

wycieczki szkolne Warszawa

zajęć szkolnych. W ofercie posiadamy szeroki wybór miejsc na zorganizowanie zielonych szkół oraz wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem i zainteresowaniem nauczycieli oraz pracowników szkół. W ofercie posiadamy wycieczki szkolny jednodniowe oraz tanie wycieczki szkolne. Nasze biuro zorganizuje udane wycieczki szkolne oraz zielone szkoły na każdą kieszeń i w dowolnym regionie Polski. Zapraszamy do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego.