Watykan krytykuje UNESCO za mięsopusty w Rio


Przewodniczący Papieskiej Rady Kultury arcybiskup Gianfranco Ravasi skrytykował w charakterze "bardzo dyskusyjne" niektóre kryteria doboru blisko sporządzaniu listy Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Na konferencji prasowej w Watykanie uznał za pomyłka umieszczenie na niej karnawału w Rio.

albo prezydent Kurmanbek Bakijew podda się, albo zostanie przeprowadzona operacja jego aresztowania - filia Reutera cytuje słowa ministra spraw wewnętrznych w kirgiskim rządzie tymczasowym, Azimbeka Beknazarowa. Piłkarska reprezentacja fryc straciła swojego kapitana. Michael Ballack nie zagra w mistrzostwach świata w RPA z powodu kontuzji kostki. Hans-Dietrich Genscher powiedział, że ma duże zrozumienie dla "wrażliwości Polaków" - narodu, "który raz po raz padał ofiarą mocarstwowych i hegemonicznych dążeń swych sąsiadów na Zachodzie i na Wschodzie".Dziennikarz, który robił spotkanie z kluczowym przywódcą protestujących w Bangkoku, powiedział, że kula snajpera, która raniła polityka, przeszła tak blisko, że "miał wrażenie, mało co drasnęła moją głowę". Tego coraz nie było. Kluby piłkarskie już nie owszem muszą wynagradzać wielkie kwoty klubom za zakup zawodnika. Jak donosi hiszpański "AS", Real Madryt zapłaci Interowi 16 mln euro za Jose Mourinho. Sam Mourinho w ciągu 4 lat pracy ma zaś zarobić 40 mln euro. Niemiecki szkoleniowiec jest głównym kandydatem do poprowadzenia przeżywających kryzys piłkarzy Polonii Warszawa. - To wzięty szkoleniowiec, kto pracował już z drużynami pierwszej Bundesligi. Jeśli dojdzie do podpisania umowy, nastąpi to we wtorek - zdradza wiceprezes klubu Piotr Ciszewski. Jak ustalił futbol News, chodzi o Wernera Loranta.

Jan Pospieszalski zapytał w czasie konferencji prasowej Donalda Tuska, który mówił o śledztwie w sprawie katastrofy prezydenckiego samolotu, czy Rzeczpospolita Polska wystąpiła o NATO-wskie mapy terenu. Dziennikarz zapytał także o los dokumentów i laptopów, które mieli obok sobie państwowi urzędnicy i wojskowi, którzy ponieśli śmierć w katastrofie.

Indyjska policja poinformowała, że zatrzymała dwóch mężczyzn planujących nieco zamachów w Bombaju, w tym na instalacje naftowe i gazowe w tym mieście. Brytyjscy astronomowie przekonują, że szansa odkrycia pozaziemskich istot jest w tym momencie większa niż kiedy tylko wcześniej. A to z racji technicznym możliwościom. przeciwnie czy faktycznie uda się nawiązać baza z kosmitami?

- Nie mogę powiedzieć, żebym się cieszył, ale to nie ja w tej chwili głównie prowadzę politykę zagraniczną - powiedział prezydent Lech Kaczyński, pytany jak ocenia to, że 1 września na obchodach 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej nie będzie przedstawicieli obecnej administracji amerykańskiej. Przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych (OZZPiP) Dorota Gardias zapowiedziała dziś, że jeśli do środy nie zostanie rozwiązana sytuacja protestujących pielęgniarek z Podbeskidzia, unia ogłosi ogólnopolski protest. budowa A1 zagrożona. Spółce Autostrada Południe, która ma koncesję na 180-kilometrowy dziedzina trasy, został siedem dni na dopięcie inwestycji. A z finansowaniem cenny są gigantyczne problemy - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".Zdecydowana większość, bo 92 ze 146 posłów Platformy Obywatelskiej, z którymi we wtorek rozmawiały "Fakty TVN" nie ma wątpliwości, że to Bronisław Komorowski winien być kandydatem partii w wyborach. W tych nieoficjalnych prawyborach marszałek nie daje Radosławowi Sikorskiemu najmniejszych szans. Szefa MSZ-u poparło w rozmowach z "Faktami" na to samo 11 parlamentarzystów PO. Czy wszystko jest już tedy jasne? Niekoniecznie. Z powodu wulkanicznego pyłu zamknięta została przestrzeń nad całą Polską z wyjątkiem lotnisk w Rzeszowie i Krakowie - poinformowała Polska Agencja Żeglugi Powietrznej. zakaz obowiązuje od godziny 8. do odwołania. Podobna sprawa panuje w prawie że całej Europie - w piątek odwołanych zostanie ok. pięć-sześć tysięcy lotów. Telefonu w Europie później nikt nie odbiera - napisał dzisiaj publicysta dziennika "Corriere della Sera" w pełnym złośliwości komentarzu na rzecz pracy stałego przewodniczącego Rady Europejskiej Hermana Van Rompuya i szefowej unijnej dyplomacji Catherine Ashton.

Pożegnanie Marii i Lecha Kaczyńskich


Trumny z ciałami pary prezydenckiej zostały przewiezione z Pałacu Prezydenckiego do archikatedry św. Jana. Pozostaną tam do niedzielnego poranka.

12-metrowy tyka spadł z ciężarówki


12-metrowy żerdź zwalił się na drogę w Przyworach pod Opolem. Przewożony na ciężarówce został zapewne źle zabezpieczony. droga wolna zablokowany był przez nieledwie trzy godziny - o sprawie pisze portal 24opole.pl

"Kursantka mogła wszystko" "Nie, niech czuje respekt"


- Kowal zawinił, Cygana powiesili - w takim duchu o wyroku sądu ws. kursantki, która spowodowała sytuacja w trakcie lekcji nauki jazdy, z reguły wypowiadają się nasi internauci. Kowalem jest podług nich instruktor. Są wprawdzie i tacy, którzy go bronią, wskazując, że "kursant nie może być ponad prawem". Podzieleni są też prawnicy i eksperci. A ty - co myślisz?

Klich: kontrola w szlag nie wykazała istotnych uchybień


dozór w specjalnej jednostce GROM nie wykazała żadnych istotnych nieprawidłowości czy uchybień ani przypadków nepotyzmu - powiedział na konferencji prasowej naczelny MON Bogdan Klich. Zapewnił, że ma pełne wiara do dowódcy tej jednostki.

Z krypty na półkę. Zabierz książki z Cmentarzyska


Warszawscy antykwariusze alarmują: już za chwilę kilkadziesiąt tysięcy książek trafi na śmietnik! Pomóż je uratować. Zabierz jak najwięcej do domu, lub daj komuś w prezencie.

nieruchomości żary

nasze biuero ogranizuje zielone szkoły oraz wycieczki dla dzieci oraz grup przedszkolnych. Zorganizowane przez nasze biuro wycieczki szkolne oraz zielone szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od codziennych zajęć szkolnych. W ofercie posiadamy szeroki wybór miejsc na zorganizowanie zielonych szkół oraz wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem i zainteresowaniem nauczycieli oraz pracowników szkół. W ofercie posiadamy wycieczki szkolny jednodniowe oraz tanie wycieczki szkolne. Nasze biuro zorganizuje udane wycieczki szkolne oraz zielone szkoły na każdą kieszeń i w dowolnym regionie Polski. Zapraszamy do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego. nasze biuero ogranizuje zielone szkoły oraz wycieczki dla dzieci oraz grup przedszkolnych. Zorganizowane przez nasze biuro wycieczki szkolne oraz zielone szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od codziennych

wycieczki szkolne Warszawa

zajęć szkolnych. W ofercie posiadamy szeroki wybór miejsc na zorganizowanie zielonych szkół oraz wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem i zainteresowaniem nauczycieli oraz pracowników szkół. W ofercie posiadamy wycieczki szkolny jednodniowe oraz tanie wycieczki szkolne. Nasze biuro zorganizuje udane wycieczki szkolne oraz zielone szkoły na każdą kieszeń i w dowolnym regionie Polski. Zapraszamy do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego.