Gliniana figurka sprzed 16 tysięcy lat odkryta w Turcji


Tureccy archeolodzy odkryli w jaskini w południowej Turcji glinianą figurkę sprzed 16 tysięcy lat - donosi komplet naczyń stołowych internetowy Today's Zaman.

Opublikowano zupa zdjęcia pokazujące wynik uderzenia w Księżyc rakiety wysłanej przez amerykańską sondę LCROSS. Fotografie pokazano w tydzień po "księżycowej katastrofie". Inżynier Yumei Wang z wydziału geologii w Portland razem z zespołem pracuje nad stworzeniem na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych infrastruktury budynków, które zapewniłyby ludziom schronienie na kazus tsunami. Byłyby to pierwsze danie takie budynki w USA - podaje "Geological Society of America". Naukowcy brytyjscy pracują nad nową metodą niszczenia nowotworów cycki obok pomocy lodu.Trudności we wprowadzaniu aktywizujących metod nauczania takich jak eksperymenty, działania edukacyjne prowadzone wyjąwszy szkołą czy interdyscyplinarny zakres zajęć - to główne problemy w nauczaniu przedmiotów ścisłych, przedstawione w raporcie zaprezentowanym we wtorek w Warszawie. Dziewięciu naukowców z Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego weźmie udział w międzynarodowej ekspedycji antarktycznej. Od grudnia 2009 roku do stycznia 2010 roku zbadają akwen Basenu Agulhas i Cieśniny Drake'a, gdzie mieszają się wody południowego Atlantyku, oraz Oceanów Spokojnego i Indyjskiego. egzamin ma pomóc w zrozumieniu globalnych zmian zachodzących w środowisku. nadto dużo selenu w diecie może doprowadzić do podwyższenia poziomu cholesterolu o w pewnym sensie 10 proc. i w rezultacie zwiększyć zagrożenie chorób serca - dowodzą badania opublikowane w "Journal of Nutrition".

Osoby, które w dzieciństwie doświadczały przemocy fizycznej są nie wręcz przeciwnie narażone na raka w większym stopniu niż inni. Kanadyjscy naukowcy dowodzą, że większe jest u nich również zagrożenie rozwoju choroby zwyrodnieniowej stawów - informuje pismo "Arthritis Care & Research".

Innowacyjne leczenie nawracającego zapalenia zatok z wykorzystaniem urządzenia do endoskopowego płukania i usuwania bakterii z zatok przynosowych zaczęli testować w charakterze pierwsi w Europie specjaliści z Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu w Kajetanach. Archeolodzy badający przedinkaskie budowle w Peru są przekonani, że odkryli pozostałości świątyni Naylampa - legendarnego założyciela podwalin kultury Chimu w dolinie Lambayeque - informuje serwis internetowy En Peru.

Seniorzy, których dieta jest bogatsza w białko rzadziej mają niebezpieczne złamania szyjki kości udowej niż staruszkowie spożywający je w mniejszych ilościach - wynika z amerykańskich badań, o których informuje internetowe wersja pisma "Osteoporosis International". Zawarte w soi związki z grupy sfingolipidów mogą zapobiegać rozwojowi raka jelita grubego, a chociażby znaleźć zastosowanie w jego leczeniu - sugerują badania amerykańskie. Artykuł na ten idea ukaże się w grudniowym wydaniu pisma "Cancer Research". Naukowcy amerykańscy odkryli metodę wykrywania kłamstwa na podstawie analizy aktywności mózgu.Ochotnicy, którzy od początku czerwca odizolują się na 520 dni od zewnętrznego świata w ramach eksperymentu "Mars 500", pomyślnie zdali ankieta z szachów. Nauczycielem był b. mistrz świata w "królewskiej grze" Anatolij Karpow. Z danych amerykańskiej Narodowej Agencji Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA) wynika, że rok 2009 był najgorętszym w południowej hemisferze - informuje pismo "Science". Pierwszy długi lot samolotu napędzanego energią słoneczną zakończył się sukcesem. Jednomiejscowy aparat latający wylądował pomyślnie na lotnisku szwajcarskiego miasta Payerne.

Powódź sprzyja szerzeniu się chorób zakaźnych


Powódź sprzyja rozprzestrzenianiu się chorób zakaźnych - przypomina Wojewódzka przystanek Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach i wskazuje na zasady, których należy przestrzegać, aby temu zapobiec.

Kliniczne zastosowanie interferencji RNA raz za razem bliżej


pod ręką pomocy techniki interferencji RNA rzeczywiście można obniżać ekspresję genów u ludzi - przekonują naukowcy z USA na łamach pisma "Nature".

Odkryto białko odpowiedzialne za rozedmę płuc


Białko o nazwie Rtp801 jest odpowiedzialne za rozwój ciężkiej choroby płuc pod wpływem dymu tytoniowego - informują naukowcy z USA na łamach pisma "Nature Medicine". Ich zdaniem Rtp801 może stać się dobrym celem terapii rozedmy

Jak nie stracić wzroku - podpowiadają okuliści


Pospolite i łatwe do wykrycia choroby oczu mogą doprowadzić do utraty wzroku. lecz jedna trzecia osób po czterdziestce całkiem nie chodzi do okulisty - mówił prof. Jerzy Szaflik w środę, w czasie zorganizowanych przy użyciu niezależny plenarny Kliniczny przychodnia Okulistyczny i Polskie towarzystwo Okulistyczne warsztatów dla dziennikarzy.

Wodoszczelne warstwy same się naprawią


Nowy zmierzwiony materiał, utworzony z polimerowych mikrokapsułek umieszczonych w żywicy, tworzy samoregenerującą się powierzchnię o właściwościach superhydrofobowych. Tak zmodyfikowana żywica do zachowania swych pierwotnych hydrofobowych gildia wymaga jeno przemywania od czasu do czasu mydłem (stearynianem potasu), donosi "Journal of Materials Chemistry".

nieruchomości żary

nasze biuero ogranizuje zielone szkoły oraz wycieczki dla dzieci oraz grup przedszkolnych. Zorganizowane przez nasze biuro wycieczki szkolne oraz zielone szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od codziennych zajęć szkolnych. W ofercie posiadamy szeroki wybór miejsc na zorganizowanie zielonych szkół oraz wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem i zainteresowaniem nauczycieli oraz pracowników szkół. W ofercie posiadamy wycieczki szkolny jednodniowe oraz tanie wycieczki szkolne. Nasze biuro zorganizuje udane wycieczki szkolne oraz zielone szkoły na każdą kieszeń i w dowolnym regionie Polski. Zapraszamy do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego. nasze biuero ogranizuje zielone szkoły oraz wycieczki dla dzieci oraz grup przedszkolnych. Zorganizowane przez nasze biuro wycieczki szkolne oraz zielone szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od codziennych

wycieczki szkolne Warszawa

zajęć szkolnych. W ofercie posiadamy szeroki wybór miejsc na zorganizowanie zielonych szkół oraz wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem i zainteresowaniem nauczycieli oraz pracowników szkół. W ofercie posiadamy wycieczki szkolny jednodniowe oraz tanie wycieczki szkolne. Nasze biuro zorganizuje udane wycieczki szkolne oraz zielone szkoły na każdą kieszeń i w dowolnym regionie Polski. Zapraszamy do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego.