dziewiczy porządek wśród ptaków moa


Wymarłe ptaki moa, które zamieszkiwały Nową Zelandię, doczekały się dokładnej klasyfikacji naukowej. Jej wyniki przedstawiają naukowcy na łamach tygodnika "Proceedings of the National Academy of Sciences".

Po raz pierwszy otrzymano zdjęcia, na których zarejestrowano jednocześnie obydwa księżyce Marsa - Fobosa i Deimosa. Poinformowało o tym Niemieckie główny punkt Lotnictwa i Kosmonautyki. Światowa konferencja Klimatyczna w Genewie uzgodniła stworzenie nowego systemu prognozowania klimatycznego, aby w ten sposób pomóc biedniejszym krajom w przystosowaniu się do zmian klimatu i umożliwić im lepsze przygotowanie na kazus klęsk żywiołowych. grupa ewangelickich odkrywców z Chin i Turcji oświadczyła, że w poniedziałek odnalazła na górze Ararat Arkę Noego. filia AFP opublikowała zdjęcia z tego wydarzenia.Ponieważ kot potrafi rozpoznawać twarze szybciej i dokładniej od superkomputera, naukowcy chcą stworzyć afektowany mózg kota - informuje gazeta "Nano Letters". Niektóre warianty genów kodujących białka zaangażowane w rozwój białych krwinek zwiększają ryzyko zachorowania na dziecięcą ostrą białaczkę limfoblastyczną - informują naukowcy z USA i Wielkiej Brytanii na łamach pisma "Nature Genetics". US Navy eksperymentuje z produkcją paliwa z wody morskiej, aby zaradzić globalnemu ociepleniu i trudnościom z zaopatrzeniem w paliwo lotnicze - informuje "New Scientist".

Kleszczowe palenie się mózgu to przenoszona za pomocą szczypce schorzenie wirusowa, która może spowodować niesprawność, a chociażby zgon. Najlepiej chronią przed nią szczepienia, które pożądane byłoby rozpocząć na przełomie lutego i marca - mówili lekarze na konferencji prasowej w Warszawie.

Sonda kosmiczna Cassini bada Saturna i jego księżyce. Nad północnymi "szerokościami geograficznymi" Saturna udało jej się zaobserwować najwyższe zorze polarne w Układzie Słonecznym. Pandemia Grypy A/H1N1 jest słabsza niż zakładano, a jej skutki są bliższe tych, które wystąpiły w 1957 i 1968 roku, alias o wiele mniejsze niż w ciągu pandemii grypy w 1918 roku - powiedziała w poniedziałek w Genewie pryncypał generalna Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Margaret Chan.

powyżej 200 srebrnych monet z czasów Aleksandra Macedońskiego odnaleziono przypadkowo w północnej Syrii - informuje serwis internetowy Global Arab Network. mimo temu, o co często się go oskarża, internet, a także inne nowe technologie nie osłabiają więzi społecznych - uznali naukowcy z uniwersytetu w Pensylwanii. Przeprowadzony przez nich sondaż dla ośrodka Pew Research Center wskazuje, że pozbawienie nie dotyka Amerykanów w stopniu większym niż z wykorzystaniem 25 laty, gdy ani internet, ani telefony komórkowe nie były w powszechnym użyciu. zwierzchnik korporacji rakietowo-kosmicznej Energia Witalij Łopota powiedział dziennikarzom na kosmodromie Bajkonur, że rosyjski model załogowego lotu na Marsa jest efektywniejszy niż amerykańskiej agencji badań kosmicznych NASA.Kości zębatego pterozaura sprzed 95 mln lat odkryli paleontolodzy amerykańscy w Teksasie. O znalezisku informują na łamach "Journal of Vertebrate Paleontology". Potencjalnie niebezpieczne dla Ziemi asteroidy lepiej jest badać przy pomocy automatycznych aparatów kosmicznych, niż statków załogowych - uważa dyrektor rosyjskiego Centrum Planetarnej Ochrony Ziemi (CPOZ) zanim asteroidami Anatolij Zajcew. Leki, które ratują wzrok, mogą być dostarczane do oka w bezpieczniejszy sposób dzięki tymczasowemu przełamaniu bariery pomiędzy krwią a siatkówką oka niedaleko pomocy wirusa - informuje "New Scientist".

Sfotografowano błyskawicę na Saturnie


Sonda Cassini wykonała zdjęcia błyskawicy na Saturnie. Uzyskane dane pozwoliły naukowcom na wykonanie pierwszego filmu pokazującego błyskawicę na innej planecie niż Ziemia.

Pierwsza w Krakowie lamusownia


Rozpoczęły się prace obok budowie pierwszego w Krakowie zbiorczego punktu gromadzenia odpadów, tzw. lamusowni. Przedsięwzięcie dofinansowywane ramach Norweskiego Mechanizmu Finansowego rozpocznie działalność na wiosnę 2011 roku.

Odtworzono atak rekina sprzed milionów lat


Naukowcy zrekonstruowali wybuch rekina, który miał położenie kwartet miliony lat temu. Wyniki badań publikują na łamach pisma "Palaeontology".

Nowe ślady prehistorycznej kultury Sa Huynh


Archeolodzy odnaleźli na stanowisku w środkowym Wietnamie liczne artefakty sprzed 4000 lat, pozwalające wznowić badania kultury Sa Huynh, jednej z najważniejszych prehistorycznych kultur Wietnamu - donosi serwis internetowy Thanh Nien News.

satelita CoRoT odkrył sześć planet pozasłonecznych


Sześć egzoplanet i jeden brązowy karzeł to najnowsze odkrycia misji kosmicznej CoRoT prowadzonej przez francuską agencję kosmiczną. Jedna z planet ma około 70 proc. masy i promienia Saturna.

nieruchomości żary

nasze biuero ogranizuje zielone szkoły oraz wycieczki dla dzieci oraz grup przedszkolnych. Zorganizowane przez nasze biuro wycieczki szkolne oraz zielone szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od codziennych zajęć szkolnych. W ofercie posiadamy szeroki wybór miejsc na zorganizowanie zielonych szkół oraz wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem i zainteresowaniem nauczycieli oraz pracowników szkół. W ofercie posiadamy wycieczki szkolny jednodniowe oraz tanie wycieczki szkolne. Nasze biuro zorganizuje udane wycieczki szkolne oraz zielone szkoły na każdą kieszeń i w dowolnym regionie Polski. Zapraszamy do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego. nasze biuero ogranizuje zielone szkoły oraz wycieczki dla dzieci oraz grup przedszkolnych. Zorganizowane przez nasze biuro wycieczki szkolne oraz zielone szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od codziennych

wycieczki szkolne Warszawa

zajęć szkolnych. W ofercie posiadamy szeroki wybór miejsc na zorganizowanie zielonych szkół oraz wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem i zainteresowaniem nauczycieli oraz pracowników szkół. W ofercie posiadamy wycieczki szkolny jednodniowe oraz tanie wycieczki szkolne. Nasze biuro zorganizuje udane wycieczki szkolne oraz zielone szkoły na każdą kieszeń i w dowolnym regionie Polski. Zapraszamy do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego.