Zaczyna się walka o klienta


Polskim firmom w największym stopniu doskwiera słabnący potrzeba - wynika z badania ankietowego "Pulsu Biznesu" wśród małych i średnich przedsiębiorców. Narzekają oni też na wojnę cenową i zatory płatnicze.

Dobre, bo tanie - z takiego założenia wychodzi Polak robiąc zakupy. A jakość? dekoniunktura sprawił, że zeszła na dalszy myśl - pisze "Gazeta Wyborcza". "Rzeczpospolita" ogłosiła tradycyjny doroczny ranking największych firm w Polsce inaczej "Listę 500". Pod uwagę brano wyniki w roku 2009. Ubiegłoroczne przychody największych przedsiębiorstw, które znalazły się na niej, utrzymały się powyżej poziomu 1 bln zł. Komisja Nadzoru Finansowego ()KNF)zatwierdziła prospekt emisyjny spółki dystrybucyjnej Advadis, podała komisja w piątkowym komunikacie.zagraniczny inwestor wycofał się z transakcji kupna dwóch polskich stoczni, ale członek rządu Skarbu Państwa twierdzi, że aktualnie katarski państwowy kapitał analizuje perspektywy biznesowe inwestycji. nieznany tydzień GPW za sprawą poprawy sentymentu na rynkach światowych rozpoczyna od wzrostów. Przewaga kupujących od otwarcia znacząco zmalała, m.in. za sprawą realizacji zysków we Frankfurcie. krajowy polski parkiet od kilku sesji zachowuje się relatywnie słabiej na tle pozostałych rynków krajów wschodzących. Niewykluczone, że już w krótkim czasie w Polsce zmieni się wygląd małych dworców kolejowych. Z hal mogą wmieszać się tradycyjne kasy biletowe. Przewozy Regionalne nie podjęły jeszcze ostatecznej decyzji, co je zastąpi, ale jednym z pomysłów jest, by bilety wolno było kupić w kioskach - pisze "Rzeczpospolita".

Krajowa zgromadzenie Radiofonii i Telewizji wątpi, by TVP udało się za kilkanaście miesięcy dotrzeć z sygnałem telewizji cyfrowej na trzecim multipleksie do ponad 98 proc. Polaków.

Pierwszy w Polsce skwer Jakości Energii Elektrycznej zryw w Gdańskim Parku Naukowo Technologicznym. W czwartek w Gdańsku kilkanaście firm i instytucji podpisało list intencyjny w tej sprawie. Z kryzysem najlepiej poradziły sobie firmy obsługujące nieruchomości, energetyczne, zajmujące się ochroną środowiska, łącznością, opieką zdrowotną, i to one mają najlepsze perspektywy rozwoju - wynika z raportu przedstawionego we wtorek przy użyciu PKPP Lewiatan.

Analitycy Millennium DM w raporcie z 22 lutego podnieśli rekomendację dla Zakładów Azotowych w Tarnowie do "akumuluj" z neutralnie i ustalili cenę docelową na poziomie 16,70 zł z 15,80 zł. Solidarność działająca w gliwickiej fabryce Opla sprzeciwia się "działaniom zarządu General Motors zmierzającym do zamykania zakładów i przenoszenia produkcji abstrahując od Unię Europejską" - głosi opublikowane w czwartek pozycja związku. To odpowiedź na plany zamknięcia fabryki GM w belgijskiej Antwerpii. Upomnij się o nadpłaconą złotówkę, bo biuro finansowy sam ci jej nie odda - nie wyśle zwrotu podatku, jeśli jest on mniejszy niż 8 złotych. całość z powodu zbyt dużych kosztów. wprawdzie pieniądze w zastępstwie "drogim" przekazem pocztowym można przelać na konto bankowe podatnika - koszt w związki od banku wynosi ok. kilkudziesięciu groszy. Okazuje się jednak, że nie można. Zainteresowani muszą się pofatygować do urzędu.jeszcze w tym tygodniu będą gotowe założenia nowej tzw. ustawy hazardowej - poinformował członek rządu w Kancelarii Premiera Michał Boni. Zapowiedział też, że w przyszłym tygodniu projektem zajmie się nią rząd. Trwa plus intensywna praca nad ustawą regulującą aktywność lobbingową - zapewnił członek rządu w Radiu TOK FM. urząd Regulacji Energetyki hamuje apetyt firm energetycznych. Domagały się one podwyżki cen prądu dla gospodarstw domowych na 2010 rok nawet o 22 proc. z powodu - jak argumentowały - wysokich cen hurtowych energii na spodziewany rok. chociaż ceny w hurcie spadają, skutkiem tego URE wezwał firmy do "urealnienia oczekiwań" - pisze "Dziennik pismo Prawna". klaster Europejskiego Banku Centralnego (EBC) pozostawiła podstawowe stopy procentowe bez zmian. Główna dalej wynosi 0,25 proc. Jednocześnie EBC podał, że według jego prognoz postęp oszczędny w strefie euro wyniesie w 2010 roku 0,1-1,5 proc.

Facebook przegonił Google


W ubiegłym tygodniu po raz pierwszy w historii Facebook wygenerował bardziej natężony działanie w amerykańskiej sieci niż Google. Jak wynika z badań firmy Hitwise, wejścia internautów na Facebooka stanowiły 7,07 proc. wszystkich kliknięć w amerykańskiej części sieci, a w przypadku Google - 7,03 prc. zarazem ten najpopularniejszy portal społecznościowy okazał się w USA zwykle odwiedzaną w tym czasie witryną.

Komorowski przypuszczalnie wybrać prezesa NBP spośród czterech kandydatów


Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski prawdopodobnie dokonać wyboru nowego prezesa Narodowego Banku Polskiego spośród Dariusza Filara, Jerzego Pruskiego, Bogusława Grabowskiego oraz Andrzeja Bratkowskiego - poinformowały PAP dwa niezależne źródła rządowe pragnące ochronić anonimowość. zarazem zastrzegły, że do personalnych decyzji w tej sprawie dojdzie najwcześniej w przyszłym tygodniu.

Brakuje kapitału


Nie ma kapitału niezbędnego do poprawy kursów dużych spółek. Być może inwestorzy obawiają się korekty ostatnich wzrostów na giełdach amerykańskich. Korekta, zgodnie z metodologią ostatnich miesięcy, powinna począć się po pokonaniu styczniowych szczytów przez katalog SP500. Nie ma też presji na realizację zysków, efektem jest mała niestałość i uwiąd obrotu. całkowicie WIG20 zakończył doba spadając -0,38% do poziomu 2403 pkt, obroty 800 mln zł.

Chimeryczne nastroje inwestorów


Dzisiejsza sesja pokazuje, jak zmienne potrafią być nastroje giełdowych inwestorów. Piątkowy szał okazał się krótkotrwałym i niezbyt znaczącym epizodem.

Schmid: SP ma obowiązek mieć plik mniejszościowy GPW


kosztowność Państwa powinien pozostawić sobie pakiet mniejszościowy w akcjonariacie Giełdy Papierów Wartościowych - powiedziała w czwartek PAP wiceminister skarbu Joanna Schmid. Dodała, że resort konsultuje teraz z uczestnikami rynku strategię prywatyzacji GPW.

nieruchomości żary

nasze biuero ogranizuje zielone szkoły oraz wycieczki dla dzieci oraz grup przedszkolnych. Zorganizowane przez nasze biuro wycieczki szkolne oraz zielone szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od codziennych zajęć szkolnych. W ofercie posiadamy szeroki wybór miejsc na zorganizowanie zielonych szkół oraz wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem i zainteresowaniem nauczycieli oraz pracowników szkół. W ofercie posiadamy wycieczki szkolny jednodniowe oraz tanie wycieczki szkolne. Nasze biuro zorganizuje udane wycieczki szkolne oraz zielone szkoły na każdą kieszeń i w dowolnym regionie Polski. Zapraszamy do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego. nasze biuero ogranizuje zielone szkoły oraz wycieczki dla dzieci oraz grup przedszkolnych. Zorganizowane przez nasze biuro wycieczki szkolne oraz zielone szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od codziennych

wycieczki szkolne Warszawa

zajęć szkolnych. W ofercie posiadamy szeroki wybór miejsc na zorganizowanie zielonych szkół oraz wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem i zainteresowaniem nauczycieli oraz pracowników szkół. W ofercie posiadamy wycieczki szkolny jednodniowe oraz tanie wycieczki szkolne. Nasze biuro zorganizuje udane wycieczki szkolne oraz zielone szkoły na każdą kieszeń i w dowolnym regionie Polski. Zapraszamy do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego.