WIG20 zakończył poniedziałkową sesję poniżej poziomu wsparcia 2040-50 pkt.


katalog grupujący największe spółki warszawskiego parkietu WIG20 zakończył poniedziałkową sesję poniżej poziomu wsparcia 2040-50 pkt, na którym znajdowało się również m.in. lokalne czerwcowe maksimum.

Plan konsolidacji finansów publicznych, jaki ma nie dopuścić do przekroczenia progu 55 proc. długu w relacji do PKB, zostanie opublikowany w ciągu 10-15 dni - powiedział wiceminister finansów Dominik Radziwiłł. Jak twierdzi wiceminister, zły uczynek w tym roku I progu ostrożnościowego, inaczej 50 proc. i dostęp do drugiej, 55 proc., lecz bez jej przekroczenia, jest niebezpieczne, ale niestety - oczekiwane. mało brakowało, by wczorajszą sesję byki zapisały na swoją korzyść. Niestety, końcówka dnia handlu należała do strony podażowej, i całkowicie WIG20 zakończył notowania na 0,2 proc. minusie (2326,32 pkt.). Lepiej poradziły sobie wczoraj parkiety w Stanach Zjednoczonych. złoty po trzydniowym umocnieniu, dziś od rana podlega konsolidacji. Notowania EUR/PLN poruszają się dookoła poziomu 4,1200, a przebieg USD/PLN pozostaje niezachwiany w pobliżu 3,4200. Giełdy europejskie rozpoczęły dzisiejszą sesję na minusach, co powinno nieco blokować dalsze umocnienie złotego i popierać konsolidacji.przewód lotnicza zgubiła twoją walizkę? Pech... powinno się się odszkodowanie? Oczywiście! Ale ma ono swoje granice: możesz zdobyć jak już równowartość 1134,71 euro. Ani centa więcej, pewnie że co więcej opłaciłeś bezcenny bagaż - tak orzekł dopiero co Europejski sąd Sprawiedliwości. W poniedziałek notowania na warszawskiej giełdzie rozpoczęły się na plusie dzięki optymizmowi na giełdach azjatyckich. WIG20 zakończył sesję na poziomach zbliżonych do dziennych maksimów, według analityków jest to zasługa dobrych danych ze Stanów. Analitycy firmy Expander, obliczyli ile wynosiłby dziś katalog WIG20, gdyby zawrzeć wszystkie pożytki płynące z akcji znajdujących się w jego składzie (dywidendy i prawa poboru). całość to, aby oszacować wyniki pasywnej strategii opartej na tym indeksie.

Prezydent USA Barack Obama podczas czwartkowego wystąpienia w Białym Domu, w trakcie forum poświęconego rynkowi pracy, wezwał kongres do rychłego przyjęcia ustawy o reformie systemu regulacji finansowych - podaje filia Reutera.

Miał być duży deficyt, jest nadwyżka. Budżety jednostek samorządu terytorialnego po trzech kwartałach 2009 roku zamknęły się 4,155 mld zł na plusie pod planowanego deficytu w kwocie 25,515 mld zł. We wrześniu 2009 roku praca samochodów osobowych wyniosła 75 011 sztuk, co oznacza wzrost o 81,5 proc. mdm i spadek o 4,9 proc. rdr - podał we wtorek w komunikacie Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar.

W trakcie dzisiejszej sesji europejskiej w notowaniach EUR/USD obserwowaliśmy stopniowy wzrost. Po godzinie 15.00 zaleta euro względem dolara przekroczyła ilość 1,2100. Pokonała ona górne bariera kanału wzrostowego, będącego częścią formacji odwróconej flagi. jeżeli wybicie to okaże się trwałe, wspomniana formacja, stanowiąca zapowiedź spadków, zostanie zanegowana. Wzrost oszczędny w III kw. 2009 r. wyniesie 1,4-1,5%, wynika ze środowej wypowiedzi prezesa Narodowego Banku Polskiego (NBP) Sławomira Skrzypka. Jego zdaniem cały rok zakończymy ze wzrostem powyżej 1%. Wczorajszą sesję giełdy na Wall Street zakończyły na minusach. rejestr Dow Jones spadł o 0,90%, S&P 500 o 1,34%, a technologiczny Nasdaq stracił 1,66%. Do spadków w największym stopniu przyczyniły się spółki z sektora technologicznego.Miedź ciężko tanieje na rynkach metali z powodu obaw o działania Chin, które podejmują dalsze środki, by zaradzić powstaniu baniek na giełdach i rynku nieruchomości - podają maklerzy. Czteroletni nurt spadkowy na parach EUR/PLN i USD/PLN, zapoczątkowany w 2004 r. doprowadził do umocnienia krajowej waluty o 1 złocisty i 75 groszy (35 proc.) wobec euro oraz o ponad 2 zł (50 proc.) względem dolara. kierunek ten został przerwany na przełomie lipca i sierpnia 2008 r. kryzys na rynkach finansowych obnażył słabość i niestabilność polskiej waluty. ministerstwo Skarbu Państwa sprzedało w czwartek za pośrednictwem GPW 1,95 proc. akcji Cersanitu po 15,60 zł za papier - poinformował w czwartek orędownik resortu Maciej Wewiór potwierdzając tym samym wcześniejsze rynkowe spekulacje.

Pracowników nie jeżyć się na brama na emeryturę


nad 70 proc. pracowników w Wielkiej Brytanii w wieku 55 lat i starszych nie wystawać na to, by odbyć na emeryturę i musi w dalszym ciągu pracować. Przed dwoma laty, a wskutek tego przedtem obecnym kryzysem finansowym, w takim położeniu było 40 proc. tej kategorii pracowników.

Euro nad przepaścią


Poniedziałek kolejnym dniem spadku wartości europejskiej waluty. Euro jest najtańsze poniżej dolara od kwietnia 2006 roku. Dalszy spadek przyniosły transakcje na azjatyckich rynkach, coraz w nocy naszego czasu. zapoczątkowanie handlu w Europie przyniosło nieznaczną owszem poprawę sytuacji.

Dane o ropie naftowej wsparły byków


Środowa bonifikata na parkietach chińskich wprost przeciwnie z wykorzystaniem pierwsze danie godziny handlu kreowała presję podażową na giełdach za oceanem. pośpiech w obozie byków pozwoliła niemniej na otrząśnięcie się rynku z porannych strat, z powodu czemu wszystkie trzy główne indeksy zakończyły doba na plusie.

Gołębi fallus FED znów daje o sobie być obeznanym


O Jamesie Bullardzie z oddziału FED w St. Louis inwestorzy usłyszeli w ubiegłym tygodniu, gdy to w jednym z wywiadów przyznał, iż pula newralgiczny nie powinien się śpieszyć się z podwyżkami stóp, a gdyż pewną formą zaostrzenia polityki monetarnej będzie już odwołanie się z programów ilościowych (zakupów obligacji).

KBC obniża o 17 proc. do 13,4 zł wycenę Cyfrowego Polsatu


Analitycy KBC Securities w raporcie z 12 października obniżyli o 17 proc. do 13,4 zł wycenę akcji Cyfrowego Polsatu, utrzymując rekomendację "trzymaj".

nieruchomości żary

nasze biuero ogranizuje zielone szkoły oraz wycieczki dla dzieci oraz grup przedszkolnych. Zorganizowane przez nasze biuro wycieczki szkolne oraz zielone szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od codziennych zajęć szkolnych. W ofercie posiadamy szeroki wybór miejsc na zorganizowanie zielonych szkół oraz wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem i zainteresowaniem nauczycieli oraz pracowników szkół. W ofercie posiadamy wycieczki szkolny jednodniowe oraz tanie wycieczki szkolne. Nasze biuro zorganizuje udane wycieczki szkolne oraz zielone szkoły na każdą kieszeń i w dowolnym regionie Polski. Zapraszamy do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego. nasze biuero ogranizuje zielone szkoły oraz wycieczki dla dzieci oraz grup przedszkolnych. Zorganizowane przez nasze biuro wycieczki szkolne oraz zielone szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od codziennych

wycieczki szkolne Warszawa

zajęć szkolnych. W ofercie posiadamy szeroki wybór miejsc na zorganizowanie zielonych szkół oraz wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem i zainteresowaniem nauczycieli oraz pracowników szkół. W ofercie posiadamy wycieczki szkolny jednodniowe oraz tanie wycieczki szkolne. Nasze biuro zorganizuje udane wycieczki szkolne oraz zielone szkoły na każdą kieszeń i w dowolnym regionie Polski. Zapraszamy do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego.