Zlokalizowano statek "Arctic Sea"


ruszczyzna minister obrony Anatolij Sierdiukow powiedział, że zaginiony frachtowiec z rosyjską załogą odnaleziono w odległości ok. 300 mil morskich od Wysp Zielonego Przylądka.

metafizyczny dowódca Tybetu Dalajlama XIV powiedział, że Chiny stosują poniżej Tybetańczyków represje w ramach przemyślanej akcji niszczenia buddyzmu w Tybecie. Jeden z czołowych dowódców talibów, mułła Abdul Ghani Baradar, został aresztowany w pakistańskim mieście Karaczi w rezultacie wspólnej akcji amerykańskich i pakistańskich służb wywiadowczych - poinformował w poniedziałek dziennik "New York Times". Trener New Jersey Devils Jacques Lemaire zdecydował się odejść na emeryturę. Przyczyną takiej decyzji był trzecia część z rzędu niezborny początek "Diabłów" w play off ligi hokeja na lodzie NHL, którzy ponownie nie zdołali przejść pierwszej rundy.Decyzja rosyjskiego Sądu Najwyższego kierująca do ponownego rozpatrzenia skargę Memoriału w sprawie zbrodni katyńskiej to krok w dobrą stronę - uważa prof. Wojciech Materski, historyk i politolog PAN działający w polsko-rosyjskiej Grupie ds. Trudnych. Ministrowie finansów grupy G20, zrzeszającej najbardziej uprzemysłowione państwa świata, najprężniejsze rynki wschodzące natomiast międzynarodowe instytucje - UE i MFW, spotkali się w piątek w St Andrews w Szkocji, by omówić postać globalnej gospodarki. Ponad 49 mln osób w Stanach Zjednoczonych, które stanowią 14 proc. łącznej liczby gospodarstw domowych, miało w ub. r. trudności ze zdobyciem wystarczającej ilości pożywienia - poinformował Departament Rolnictwa rządu federalnego USA. Jest to Bóg tego rodzaju wskaźnik od 14 lat.

Trwają spotkania specjalnej komisji PZPN mającej wybrać nowego trenera reprezentacji Polski. Są choć tacy, którzy wątpią w sens jej istnienia.

Gwałtowne burze przeszły w środę po południu i wieczór dzięki metropolię chicagowską. Mieszkańców miasta ostrzeżono zanim tornado. W Chicago po raz pierwszy od kilku lat zawyły syreny alarmowe. Wstrzymano loty na obu lotniskach. Po mszy w jednym z kościołów na hawańskim starym mieście "Damy w bieli" demonstrowały po raz czwarty w tym tygodniu z kwiatami w ręku przeciwko przetrzymywaniu w więzieniach ich bliskich. Kontrdemonstranci po raz trzeci próbowali zakłócić manifestację.

Catherine Ashton, odpowiedzialna za politykę zagraniczną UE, wezwała w czwartek Izrael do zakończenia ścisłej blokady, której poddaje on Strefę Gazy od przeszło trzech lat. Obrońcy Pucharu Stanleya, hokeiści Pittsburgh Penguins, przegrali u siebie z Washington Capitals 3-6, aczkolwiek prowadzili już 3-2. Ponieśli tym samym 21. porażkę w sezonie NHL, jednak stołeczny klub odniósł 32. zwycięstwo i prowadzi w Konferencji Wschodniej. Tegoroczny koniec Pucharu krajowy piłkarzy ręcznych rozegrany zostanie w niedzielę 11 kwietnia, o godz. 17.30 w Lublinie - zdecydowało Kolegium Ligi Związku Piłki Ręcznej w Polsce.Niedoszły skrytobójca Jana Pawła II poprosił tureckie ministerstwo Sprawiedliwości o zezwolenie na wychodzenie z więzienia w ciągu dnia. Będzie mógł wtedy poszukać pracy. Mariusz Siudek nie ma nim ceremonią otwarcia 21. zimowych igrzysk w Vancouver wątpliwości - kibiców czekają niesamowite przeżycia i niezapomniane chwile, a Kanadyjczycy zadbają o to, by olimpiada była prawdziwym świętem sportu. Kandydat na prezydenta Ukrainy Wiktor Janukowycz ostrzegł w poniedziałek nim "bojownikami" m.in. z Polski, którzy udają się do jego kraju przed zaplanowaną w niedzielę drugą turą wyborów prezydenckich. Ich zadaniem miałoby być odsiecz konkurentki Janukowycza - premier Julii Tymoszenko.

Lech w najlepszej kondycji biznesowej


Lech Poznań poprzednio Wisłą Kraków i Legią Warszawa - to czołówka rankingu opracowanego dzięki firmę doradczą Ernst & Young, która zbadała biznesową kondycję klubów piłkarskiej ekstraklasy.

Polki dziewiąte w finale, zwieńczenie dla Niemek


Niemki wygrały sprint drużynowy w narciarstwie klasycznym, który odbył się w Whistler Olympic Park. Wyprzedziły Szwecję i Rosję. Polki zajęły dziewiąte, inaczej przedostanie miejsce w finale.

"Czasem liderzy muszą działać rzeczy niepopularne"


Amerykanie zakładają, że już w lipcu 2011 r. zaczną wycofywać się z Afganistanu. Zdaniem byłego prezydenta Pakistanu to niedobry pomysł.

Papież zapowiedział list ws. pedofilii


Benedykt XVI zapowiedział na przestrzeni dzisiejszej audiencji generalnej swój list do wiernych w Irlandii na przedmiot skandalu pedofilii w tamtejszym Kościele.

"Kaczyński nienawidzi Rosji bardziej niż Brzeziński"


Polska umizguje się zawżdy do najsilniejszych, prezydent Lech Kaczyński nienawidzi Rosji, a uroczystości na Westerplatte pozostawiły przykry osłonka - pisze w czwartek "Komsomolskaja Prawda" w najostrzejszym komentarzu do gdańskich uroczystości. Z kolei "Izwiestia" celuje w szefa polskiego rządu pisząc, że "napluł on Putinowi do kieliszka".

nieruchomości żary

nasze biuero ogranizuje zielone szkoły oraz wycieczki dla dzieci oraz grup przedszkolnych. Zorganizowane przez nasze biuro wycieczki szkolne oraz zielone szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od codziennych zajęć szkolnych. W ofercie posiadamy szeroki wybór miejsc na zorganizowanie zielonych szkół oraz wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem i zainteresowaniem nauczycieli oraz pracowników szkół. W ofercie posiadamy wycieczki szkolny jednodniowe oraz tanie wycieczki szkolne. Nasze biuro zorganizuje udane wycieczki szkolne oraz zielone szkoły na każdą kieszeń i w dowolnym regionie Polski. Zapraszamy do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego. nasze biuero ogranizuje zielone szkoły oraz wycieczki dla dzieci oraz grup przedszkolnych. Zorganizowane przez nasze biuro wycieczki szkolne oraz zielone szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od codziennych

wycieczki szkolne Warszawa

zajęć szkolnych. W ofercie posiadamy szeroki wybór miejsc na zorganizowanie zielonych szkół oraz wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem i zainteresowaniem nauczycieli oraz pracowników szkół. W ofercie posiadamy wycieczki szkolny jednodniowe oraz tanie wycieczki szkolne. Nasze biuro zorganizuje udane wycieczki szkolne oraz zielone szkoły na każdą kieszeń i w dowolnym regionie Polski. Zapraszamy do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego.