U2 zburzyli berliński mur


Irlandzki całokształt U2 dał w czwartek krótki darmowy koncert pod Bramą Brandenburską w Berlinie. Muzycy zagrali na cztery dni przed 20. rocznicą zburzenia muru berlińskiego, przypadającą na 9 listopada.

Mari Boine, norweska śpiewaczka porównywana często do Bjork, zaśpiewa w warszawskiej Filharmonii Narodowej. z początku jej przedstawienie celowy był na 17 maja, ale z powodu choroby artystki został przełożony na 7 czerwca. Czy to basta złotej pary Hollywood Angeliny Jolie i Brada Pitta? Plotkarska prasa rozpisuje się o ich wizycie u jednego z czołowych prawników rozwodowych i podpisaniu umowy co do podziału wartego kilkaset milionów dolarów majątku. Mąż zmarłej w grudniu aktorki Brittany Murphy, scenarzysta Simon Monjack został znaleziony martwy w niedzielę w swoim domu w Hollywood Hills - pisze "LA Times". przyczyna śmierci na razie nie jest znana - podała policja w Los Angeles.Finowie w saunie, czyli "Para do życia" wygrał w konkursie głównym 7. edycji festiwalu filmów dokumentalnych Planete Doc Review w Warszawie. Mari Boine, norweska wokalistka porównywana często do Bjork, zaśpiewa w warszawskiej Filharmonii Narodowej. z początku jej koncert rozmyślny był na 17 maja, ale z powodu choroby artystki został dowodzący na 7 czerwca. Peja nie będzie ścigany za nawoływanie do przemocy na przestrzeni koncertów. dokładnie mówiąc chodzi o teksty piosenek rapera. Sąd Rejonowy w Lesznie (woj. wielkopolskie) podtrzymał w pierwszy dzień tygodnia decyzję prokuratury.

amerykański człowiek teatru Dennis Hopper ma raka prostaty i odwołuje wszystkie występy, by skupić się na leczeniu - powiedział manager artysty Sam Maydew.

celuloid "Get Low" z gwiazdorską obsadą, który otworzy tegoroczny przegląd Camerimage, został uhonorowany na Festiwalu Filmowym w Turynie. Stepan Rudik, ukraiński fotograf, który zdobył 3. nagrodę w kategorii Sports Features - stories (Prezentacje sportu – reportaż), został zdyskwalifikowany przy użyciu World Press Photo. Powód? Organizatorzy konkursu dostrzegli w jego zdjęciu manipulację.

Meksykański podrostek wątły na białaczkę, żydowski krezus z rakiem mózgu i francuska zakonnica z chorobą Parkinsona - łączy ich to, że zostali cudownie uzdrowieni za pośrednictwem Jana Pawła II. Czy rzeczywiście? - Ja wierzę, ale każdy sam musi rozumieć - mówi w rozmowie z tvn24.pl Andrea Tornielli, autor najnowszej "duchowej biografii" papieża-Polaka, "Santo subito". Brytyjczycy doceniają opasłe dzieła literatury. Za 650-stronicową powieść historyczną "Wolf Hall" prestiżową Nagrodę Bookera otrzymała pisarka Hilary Mantel. Niewygodne fotele w samolocie, okropne lotniskowe jedzenie i skrytość hotelowego pokoju - Ryan (George Clooney) to uwielbia. "W chmurach" czuje się jak w domu, a na ziemi mówi ludziom, by spakowali rzeczy, oddali identyfikator i przestali płakać. celuloid Jasona Reitmana od piątku w kinach.Najsłynniejszy z Galów - Asteriks obchodzi w tym roku 50. urodziny. W prezencie dla fanów ukaże się kolejna, jubileuszowa część przygód bohatera, słynnej francuskiej serii komiksów. Niespodzianek z okazji okrągłej rocznicy przygotowano aczkolwiek o niemało więcej. Pierwsza książka przedstawiająca 45-letnią historię najwybitniejszego teatru alternatywnego polski powojennej - album o Teatrze Ósmego Dnia - trafił do polskich księgarń. Album, wydany z wykorzystaniem Agorę, Ośrodek karta i Dom Spotkań z Historią, prezentuje całą drogę Teatru. Zdjęcia przywołują obrazy, gesty i słowa, które nie wprost przeciwnie zapadały w pamięć widowni - wpływały na tożsamość coraz to z większym natężeniem zbuntowanego pokolenia. Na półkach sklepów muzycznych pojawił się już kolejny album z serii "… & The City". Tym wspólnie na trzech płytach znalazły się 42 przeboje klasyków rocka.

Radiohead porwało Poznań


40 tysięcy widzów w Poznaniu i bajeczny koncert. Radiohead po raz inny zagrali w Polsce. jak występowali tu poprzednim jak jeden mąż w 1994 byli grupą jednego przeboju. dzień dzisiejszy są określani mianem zespołu, który zmienił oblicze muzyki rockowej. Radiohead nie zawiodło fanów - popis trwał powyżej duet godziny.

lektura o Kapuścińskim nie trafi na przemiał


- Nie będzie zakazu publikacji biografii Ryszarda Kapuścińskiego - potwierdził Sąd Apelacyjny w Warszawie. Oddalono w ten wyjście skarga wdowy po pisarzu na decyzję sądu I instancji, który nie uzwględnił jej wniosku o ustanowienie zakazu.

Sąd nie posłucha tekstów Pei


Peja nie będzie ścigany za nawoływanie do przemocy na przestrzeni koncertów. detalicznie mówiąc chodzi o teksty piosenek rapera. Sąd Rejonowy w Lesznie (woj. wielkopolskie) podtrzymał w poniedziałek decyzję prokuratury.

100 milionów dolarów za zabawę w kowbojów


zabawa w kowbojów i Indian jeszcze nigdy nie była tak droga. najświeższy hit na rynku gier video pozwalający na manifestacja się w rolę rewolwerowca z Dzikiego Zachodu, kosztował ok. 100 mln dolarów. Zainwestowane w powstanie gry pieniądze pośpiesznie się natomiast zwrócą, bo "Red Dead Redemption" sprzedaje się jak świeże bułeczki.

100 milionów dolarów za zabawę w kowbojów


bankiet w kowbojów i Indian jeszcze przenigdy nie była tak droga. najświeższy hit na rynku gier video pozwalający na manifestacja się w rolę rewolwerowca z Dzikiego Zachodu, kosztował ok. 100 mln dolarów. Zainwestowane w powstanie gry finanse szybko się chociaż zwrócą, bo "Red Dead Redemption" sprzedaje się jak świeże bułeczki.

nieruchomości żary

nasze biuero ogranizuje zielone szkoły oraz wycieczki dla dzieci oraz grup przedszkolnych. Zorganizowane przez nasze biuro wycieczki szkolne oraz zielone szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od codziennych zajęć szkolnych. W ofercie posiadamy szeroki wybór miejsc na zorganizowanie zielonych szkół oraz wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem i zainteresowaniem nauczycieli oraz pracowników szkół. W ofercie posiadamy wycieczki szkolny jednodniowe oraz tanie wycieczki szkolne. Nasze biuro zorganizuje udane wycieczki szkolne oraz zielone szkoły na każdą kieszeń i w dowolnym regionie Polski. Zapraszamy do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego. nasze biuero ogranizuje zielone szkoły oraz wycieczki dla dzieci oraz grup przedszkolnych. Zorganizowane przez nasze biuro wycieczki szkolne oraz zielone szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od codziennych

wycieczki szkolne Warszawa

zajęć szkolnych. W ofercie posiadamy szeroki wybór miejsc na zorganizowanie zielonych szkół oraz wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem i zainteresowaniem nauczycieli oraz pracowników szkół. W ofercie posiadamy wycieczki szkolny jednodniowe oraz tanie wycieczki szkolne. Nasze biuro zorganizuje udane wycieczki szkolne oraz zielone szkoły na każdą kieszeń i w dowolnym regionie Polski. Zapraszamy do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego.