Putin ufa Obamie


Rosyjskie władze w oświadczeniach na sprawa tarczy antyrakietowej adresować się będą tym, co mówi prezydent USA, a nie inni amerykańscy oficjele - oświadczył prezes rady ministrów Rosji Władimir Putin. Przebywający w Pekinie działacz polityczny powiedział też, że mówienie o sankcjach wobec Iranu jest przedwczesne.

zagrożenie kar za nieobecność na posiedzeniach rosyjskiego parlamentu sprawiła, że deputowani zaczęli masowo pojawiać się w Dumie. Jeden z nich, kto przyszedł po raz pierwszy, rozbawił kolegów, nie mogąc znaleźć wyjścia z sali - pisze dziennik "RBK daily". ponad 40 bułgarskich muzeów było otwartych w nocy z soboty na niedzielę dla zwiedzających. W Bułgarii Noc Muzeów zorganizowano już po raz siódmy, a szczególne atrakcje czekały na miłośników sztuki w Sofii. coś koło tego stu byłych więźniów hitlerowskiego obozu koncentracyjnego Buchenwald, w tym Polaków, natomiast amerykańskich weteranów II wojny światowej uczciło w niedzielę 65. rocznicę wyzwolenia tego obozu.Złożony z duchownych i świeckich synod Szkockiego Kościoła Episkopalnego nie wybrał na urząd biskupi kobiety, co byłoby pierwszym takim zdarzeniem w brytyjskich wspólnotach chrześcijańskich. Udało się umiejscowić fragmenty południowokoreańskiego okrętu, kto po tajemniczej eksplozji zatonął w piątek na Morzu Żółtym. niemniej jednak od katastrofy minęły już trzy dni, ratownicy nie ustają w poszukiwaniach osób, które uznane zostały za zaginione. francuz Sylvain Chavanel wygrał introdukcja wyścigu kolarskiego naokoło krajów Beneluksu (Eneco Tour) - jazdę indywidualną na Chronos w Rotterdamie.

coraz częściej i odważniej mówią polscy siatkarze o zdobyciu medalu w mistrzostwach Europy w Turcji. Przyjmujący Michał Ruciak wspomniał nawet o "złocie".

Wystarczył mały fragment padło palca, żeby, być może, skreślić na dopiero co historię przodków człowieka. Badania DNA zwłoki odkrytej w syberyjskiej jaskini udowodniły, że 48-30 tys. lat temu żył tam nieznany wprzódy hominid - donosi "Nature". Być przypadkiem przedstawiciele tego gatunku stykali się z ludźmi i z neandertalczykami. "Prostacka agitacja przeciw papieżowi i przeciwko katolikom"- tak watykański dziennik "L'Osservatore Romano" zatytułował artykuł o deklaracjach poparcia i solidarności biskupów z Benedyktem XVI, krytykowanym w związku ze skandalem pedofilii wśród księży.

Niemiecka lekarka, oskarżona o spowodowanie śmierci 13 ciężko chorych pacjentów, zaprzeczyła we wtorek przed sądem w Hanowerze stawianym jej zarzutom. Z uwagi na niesprzyjające uzdolnienie atmosferyczne w Whistler - obfite opady śniegu i wysoką temperaturę, organizatorzy igrzysk odwołali planowaną na wtorek superkombinację mężczyzn. rywalizacja ta ma być przeprowadzona w piątek, w miejsce supergiganta. Ogłoszenie przez prezydenta Baracka Obamę decyzji o wysłaniu do Afganistanu dodatkowo 30 tysięcy żołnierzy zostało ostrożnie poparte przy użyciu Indie, które niemniej jednak wolą angażować się w odbudowę kraju zniszczonego przy użyciu lata wojen, niż uczestniczyć w siłach militarnych.francuz Michael Llodra i Hiszpan Guillermo Garcia-Lopez zagrają w finale turnieju tenisowego ATP na trawiastych kortach w angielskim Eastbourne (pula nagród 498 tys. dolarów). Gruzja wycofuje z Ukrainy obserwatorów wyznaczonej na niedzielę drugiej tury wyborów prezydenckich - podała rzeczniczka prezydenta Gruzji. Podkreśliła, że ma to przymierze z "niejednoznacznymi reakcjami" na gruzińską misję obserwatorów na Ukrainie. Senegalska policja użyła gazu łzawiącego, aby rozpędzić manifestujących w stołecznym Dakarze katolików, oburzonych wypowiedzią prezydenta Abdoulaye'a Wade'a na myśl Jezusa Chrystusa.

Izrael proszek człowieka w Hamasie


Hamas, radykalna palestyńska organizacja nieuznająca istnienia Izraela, dzięki co bynajmniej 10 lat miała w swych szeregach informatora izraelskiej bezpieki Szin Bet. I to nie byle jakiego.

Obama nie zakaże stosowania min


Barack Obama, prezydent USA i triumfator pokojowego Nobla, nie zdecydował się na akcesja do międzynarodowej konwencji zakazującej używania min przeciwpiechotnych. Tym samym podtrzymał decyzję swojego krytykowanego poprzednika, George'a W. Busha.

ZC Gorres w stanie krytycznym po walce w ringu


Filipiński pięściarz ZC Gorres (31-2-2, 17 KO) od kilku lat zaliczany był do ścisłej czołówki w wadze fajnie muszej, a od niedawna koguciej, pokonał w piątek na punkty Luisa Melendeza w walce o pas WBO, ale zaraz po walce zasłabł i w stanie krytycznym trafił do szpitala - podał portal bokser.org.

iwan być może rąbnąć milicjantowi


rosyjski członek rządu spraw wewnętrznych ma dla sowich rodaków dobrą nowinę - jeśli zostaną zaatakowani przez milicjanta, to mają regulacja mu oddać. - jeżeli jest atak, powinna być też obrona konieczna. Wszyscy jesteśmy równi. A ludzie są równi dwojaki - powiedział Raszid Nurgalijew.

Uniemożliwiono samobójcze zamachy w Moskwie


pryncypał rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB) Aleksandr Bortnikow poinformował we wtorek, że władze zapobiegły serii samobójczych zamachów terrorystycznych, do których miało dojść we wrześniu w Moskwie.

nieruchomości żary

nasze biuero ogranizuje zielone szkoły oraz wycieczki dla dzieci oraz grup przedszkolnych. Zorganizowane przez nasze biuro wycieczki szkolne oraz zielone szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od codziennych zajęć szkolnych. W ofercie posiadamy szeroki wybór miejsc na zorganizowanie zielonych szkół oraz wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem i zainteresowaniem nauczycieli oraz pracowników szkół. W ofercie posiadamy wycieczki szkolny jednodniowe oraz tanie wycieczki szkolne. Nasze biuro zorganizuje udane wycieczki szkolne oraz zielone szkoły na każdą kieszeń i w dowolnym regionie Polski. Zapraszamy do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego. nasze biuero ogranizuje zielone szkoły oraz wycieczki dla dzieci oraz grup przedszkolnych. Zorganizowane przez nasze biuro wycieczki szkolne oraz zielone szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od codziennych

wycieczki szkolne Warszawa

zajęć szkolnych. W ofercie posiadamy szeroki wybór miejsc na zorganizowanie zielonych szkół oraz wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem i zainteresowaniem nauczycieli oraz pracowników szkół. W ofercie posiadamy wycieczki szkolny jednodniowe oraz tanie wycieczki szkolne. Nasze biuro zorganizuje udane wycieczki szkolne oraz zielone szkoły na każdą kieszeń i w dowolnym regionie Polski. Zapraszamy do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego.