Filmiki: Mistrzowie perkusji
- Ryszard Kapuściński był tajnym współpracownikiem wywiadu PRL, zachowały się nawet jakieś meldunki - mówił w "Kontrwywiadzie" RMF FM szef IPN Janusz Kurtyka. - nieczęsto spotykał się z wywiadem, ale nikomu przenigdy nie zrobił krzywdy - precyzuje Artur Domosławski, autor książki "Kapuściński - non-fiction" w Radiu ZET. curriculum vitae Kapuścińskiego ukaże się za kilka dni. jeśli ktoś w 1989 r. powiedział, że po 20 latach istota ludzka wywodzący się z solidarnościowego nurtu będzie mówił Edwardem Gierkiem - trudno byłoby uwierzyć. A niemniej tak się stało - stwierdza w rozmowie z "Naszym Dziennikiem" prof. Barbara Fedyszak-Radziejowska, socjolog, prącie zespół Instytutu Pamięci Narodowej. Trumna z ciałem Macieja Płażyńskiego, który zginął w katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem, została przywieziona do Gdańska. wpierw wóz pogrzebowy zatrzymał się zanim siedzibą Urzędu Wojewódzkiego i Marszałkowskiego.Po raz dodatkowy na litewskiej poczcie głównej pojawiły się kontrowersyjne koperty. niedaleko Adolfa Hitlera i Józefa Stalina pojawił się na nich Józef Piłsudski, informuje "Nasz Dziennik". To bez mała dubel sprawy sprzed dwóch lat. - Nie przynosi to chluby Litwinom. Nie sprzyja to dobrym stosunkom lokalny i Litwy - ocenił wiceprzewodniczący litewskiego Sejmu Czeslovas Jurszenas. sieć zmieni podejście uprawiania polityki, portale społecznościowe zdecentralizują partie i uczynią je z większym natężeniem przejrzystymi. Politycy, którzy nie dostosują się do nowych realiów znikną z życia publicznego – taką odważną tezę postawili socjologowie w raporcie Młodzi i media, opisującym bytowanie nastolatków w świecie nowych mediów. - Zapomnijmy, że w 2010 roku zmienimy system wyboru prezydenta - apelował w "Kawie na ławę" do premiera Eugeniusz Kłopotek. Komentując propozycje zmian w konstytucji Tadeusz Cymański z PiS cytował anegdotę: rybak złowił złotą rybkę i zapytał, spełnisz moje trzy życzenia? Na to rybka, daj spokój ja jestem z Platformy, ja lecz obiecuję.

Na 15 września sąd rejonowy w Szczytnie (Warmińsko-Mazurskie) wyznaczył sprawę o eksmisję rodzin Moskalików i Głowackich z siedliska w Nartach, należącego do Agnes Trawny. przebieg o zwrot nieruchomości, pozostawionej w momencie wyjazdu na stałe do Niemiec w 1977 roku, Trawny wygrała na mocy wyroku Sądu Najwyższego.

Ukraińcy wybierają dzisiaj swojego prezydenta. według sondaży, największe szanse na wygrana ma dotychczasowy premier Wiktor Janukowycz tudzież obecna kierowniczka rządu Julia Tymoszenko. Komentatorzy uważają jednak, że żadne z nich nie uzyska ponad połowy głosów i w lutym dojdzie do drugiej tury wyborów. Sondaże znikome szanse dają obecnemu prezydentowi Wiktorowi Juszczence. Do olbrzymiej tragedii doszło na szkockim jeziorze Maree w prowincji zachodni Ross. w czasie wyprawy na kajaku utopili się tata z synem - podaje "Sky News".

Szef SLD, przewodniczący klubu Lewicy Grzegorz Napieralski powiedział, że unia podjął decyzję, iż będzie głosował za podtrzymaniem weta prezydenta Lecha Kaczyńskiego do ustawy medialnej. dzień dzisiejszy przypada globalny dzień Sprawiedliwości Społecznej. Jego obchody służyć mają promowaniu wysiłków na myśl zmniejszenia ubóstwa, wykluczenia społecznego i bezrobocia. Ryszard Czarnecki nie przeprosi Julii Pitery. wczoraj zdenerwowana minister ds. zwalczania korupcji chciała wyjść ze szkoła wyższa TVP Info, w reakcji na porównanie jakiego użył poseł PiS – informuje newstvp.infolecz wciąż pół godziny przebywał na wolności 40-letni współlokator Wenecji, który wyszedł z więzienia po odbyciu kary za kradzież. Gdy na to samo został zwolniony, od razu powrócił do przestępczej działalności. Prezydent Lech Kaczyński poprosił dzisiaj krakowskich radnych o zaniechanie procedury przyznawania mu tytułu honorowego obywatela Krakowa. Inicjatywa, z którą wyszli w ostatnim czasie radni PiS, spotkała się z ostrymi protestami ze strony PO. Rosyjskie centrum Kontroli Lotów podało, że astronauci z Kanady i Belgii i kosmonauta język rosyjski wylądowali bezpiecznie w Kazachstanie po sześciomiesięcznej misji na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS).

Koka i heroina przyzwoicie idą w Unii


Najczęściej używanym narkotykiem w Unii Europejskiej pozostaje marihuana, ale jej konsumpcja spada, tymczasem rośnie renoma kokainy i heroiny - wynika z opublikowanego w czwartek dorocznego raportu Europejskiego środek Monitorowania Narkotyków i Narkomanii.

Olbrzymia lawina zabiła jedenastu żołnierzy


Co najmniej 11 żołnierzy zginęło, a ok. 50 zostało uwięzionych pod zwałami śniegu po zejściu olbrzymiej lawiny na ośrodek szkoleniowy indyjskiej armii w kontrolowanej za pomocą Delhi części Kaszmiru. Poprzednie doniesienia mówiły o sześciu zabitych.

Perfidna zemsta na ciężarnej pracownicy


pani Izabela czuje się oszukana. Została wyrzucona z pracy, gdy powiedziała, że jest w ciąży. - Dla mnie całość składa się teraz w jedną całość, że bardzo dobrze k… wiedziałaś. Jesteś w ciąży i jesteś chroniona, tak? - usłyszała od pracodawców.

Google niewinny. przypadkiem reklamowac podróbki


- Google nie narusza praw LVMH dopuszczając reklamy jej konkurentów oraz podróbek - uznał Europejski sąd Sprawiedliwości kończąc tym samym wieloletni spór. Do francuskiego koncernu należą m.in. takie światowe marki jak Louis Vuitton, Moet & Chandon czy Christian Dior.

komitet zatwierdziła Belkę


Komisja Finansów Publicznych pozytywnie zopiniowała kandydaturę marka Belki na szefa NBP. wprzódy przez prawie dubel godziny odpytywała go o jego wizję banku. - NBP strzeże swojej niezależności, ale nie oznacza to braku współpracy z rządem - stwierdził Marek belka

nieruchomości żary

nasze biuero ogranizuje zielone szkoły oraz wycieczki dla dzieci oraz grup przedszkolnych. Zorganizowane przez nasze biuro wycieczki szkolne oraz zielone szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od codziennych zajęć szkolnych. W ofercie posiadamy szeroki wybór miejsc na zorganizowanie zielonych szkół oraz wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem i zainteresowaniem nauczycieli oraz pracowników szkół. W ofercie posiadamy wycieczki szkolny jednodniowe oraz tanie wycieczki szkolne. Nasze biuro zorganizuje udane wycieczki szkolne oraz zielone szkoły na każdą kieszeń i w dowolnym regionie Polski. Zapraszamy do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego. nasze biuero ogranizuje zielone szkoły oraz wycieczki dla dzieci oraz grup przedszkolnych. Zorganizowane przez nasze biuro wycieczki szkolne oraz zielone szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od codziennych

wycieczki szkolne Warszawa

zajęć szkolnych. W ofercie posiadamy szeroki wybór miejsc na zorganizowanie zielonych szkół oraz wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem i zainteresowaniem nauczycieli oraz pracowników szkół. W ofercie posiadamy wycieczki szkolny jednodniowe oraz tanie wycieczki szkolne. Nasze biuro zorganizuje udane wycieczki szkolne oraz zielone szkoły na każdą kieszeń i w dowolnym regionie Polski. Zapraszamy do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego.