Ewakuacja gmachu Komisji Europejskiej


Główna gniazdo Komisji Europejskiej w Brukseli została w piątek rano ewakuowana z powodu alarmu - podaje PAP. personel KE bez nerwów opuścili budynek. Po pół godzinie okazało się, że uprzedni to niezapowiedziane ćwiczenia.

Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny (ITU) zaapelował do Iranu, by przestał zakłócać emisje programów zagranicznych nadawców satelitarnych, gdyż jest to sprzeczne z zasadami tej wyspecjalizowanej instytucji ONZ. Podejrzani o porwanie frachtowca Arctic Sea zapewniają: jesteśmy niewinni. Co więcej, utrzymują, że gdy weszli na statek nie mieli ze sobą broni oraz... zaprzyjaźnili się z załogą. Federacja Rosyjska będzie celem pierwszej zagranicznej wizyty nowego prezydenta Ukrainy. Wiktor Janukowycz w Moskwie spotka się z rosyjskim prezydentem Dmitrijem Miedwiediewem.Białoruski sąd skazał na karę śmierci dwóch mężczyzn, którzy zostali uznani za winnych zamordowania trzech osób w październiku 2009 roku - podała w piątek białoruska przedstawicielstwo BiełTA. Białoruś jest jedynym krajem europejskim, w którym dalej stosuje się karę śmierci. W latach 1930-1970 w ramach tzw. Child Migrants Programme brytyjskie władze przesiedliły przymusowo, głównie do Australii i Kanady, ok. 130 tys. dzieci z biednych rodzin. Po latach za tę praktykę przeprasza szef rządu Gordon Brown. Były prezydent Lech Wałęsa nie wykluczył w rozmowie z niemieckim tygodnikiem "Focus" swojego powrotu do polityki. - Jeśli ojczyzna mnie potrzebuje i rodacy sobie tego życzą, jestem gotów w każdej chwili - oświadczył.

Pakistańczycy przeprowadzili w sobotę udaną próbę dwóch pocisków balistycznych krótkiego zasięgu. rakieta Shaheen I o zasięgu 650 kilometrów i pocisk Ghaznavi (290 km) są zdolne do przenoszenie głowic konwencjonalnych i nuklearnych.

Władze stanu Kerala na południowym wschodzie Indii ogłosiły międzynarodowy zgadywanka na maszynę do zbierania kokosów. autor najlepszego projektu otrzyma milion rupii (około 59 tys. zł) na jego rozwój tudzież dostęp do szerokiego rynku zbytu - zachęca internetowy serwis BBC. Amerykańska asystent stanu Hillary Clinton powiedziała, że Stany Zjednoczone Ameryki Północnej Zjednoczone i ich sojusznicy próbują dać zobaczyć Korei Północnej, że gmina międzynarodowa nie zaakceptuje kontynuowania przy użyciu nią programu nuklearnego.

Bundestag raz jeszcze wybrał Angelę Merkel (CDU) na kanclerza Niemiec. W tajnym głosowaniu otrzymała ona poparcie 323 posłów. przeciwko głosowało 285 deputowanych, a czterech wstrzymało się od głosu. premier Bułgarii Bojko Borysow jako niedopuszczalne określił w poniedziałek zamknięcie granicy bułgarsko-greckiej przez protestujących greckich rolników i zażądał ingerencji Komisji Europejskiej. net drogowo-uliczna zajmuje niewielki odsetki kraina Moskwy, bo zaledwie 8,7 odsetki - powiedział cytowany w niedzielę z wykorzystaniem rosyjską stronę internetową Newsru.com dyrektor instytutu naukowego dróg i transportu Michaił Blinkin, podkreślając, że wymiar dróg w miastach w kilometrach to całkowite nieporozumienie.Jak poinformowała Europejska Organizacji Badań Jądrowych (CERN) pod Genewą, ponownie ruszył znaczny Zderzacz Hadronów (LHC). Kołowy akcelerator cząstek elementarnych uległ awarii we wrześniu 2008 roku, a w pracach naprawczych bierze frakcja brygada inżynierów z Instytutu Fizyki Jądrowej PAN w Krakowie. Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew opowiedział się za utworzeniem międzynarodowego trybunału karnego ds. sądzenia piratów - podała filia AFP, powołując się na rosyjską agencję Ria Nowosti. Niemieccy homoseksualiści stanowczo walczą o swoje prawa. Trzy kraje związkowe: Berlin, Brema i Hamburg domagają się wyraźnego zapisania w konstytucji zakazu dyskryminacji homoseksualistów. schemat ustawy został w piątek wniesiony do Bundesratu, izby wyższej niemieckiego parlamentu.

Papież spotkał się z przedstawicielami świata kultury


Benedykt XVI, który przebywa z pielgrzymka w Portugalii, powiedział artystom w środę w Lizbonie, że obecna kultura odzwierciedla napięcia i konflikt między teraźniejszością a tradycją.

Bartoszewski w austriackim parlamencie


podczas uroczystości w parlamencie austriackim, upamiętniającej 65. rocznicę wyzwolenia hitlerowskiego obozu koncentracyjnego w Mauthausen, Władysław Bartoszewski wygłosił poruszające przemówienie przeciwko obojętności - jak pisze AFP.

Trenerzy Jagi, Lecha i Ruchu w RPA


instruktor Jagiellonii Michał kryterium w towarzystwie Jacka Zielińskiego (Lech Poznań) i Waldemara Fornalika (Ruch Chorzów) obejrzy na żwawo czwórka mecze rozpoczynających się w najbliższy piątek w RPA Mistrzostw Świata.

Tunezja: Prezydent na piątą kadencję


Znacząca większość Tunezyjczyków poparła w niedzielnych wyborach urzędującego prezydenta Zin el-Abidina Ben Alego i wybrała go na biuro na piątą kadencję - wynika z opublikowanych w poniedziałek ostatecznych rezultatów głosowania.

Sarkozy doręczył Obamie list od Polańskiego


W czasie ostatniej wizyty w Waszyngtonie boss francuskiego państwa Nicolas Sarkozy miał osobiście wręczyć prezydentowi USA Barackowi Obamie skierowany do niego list Romana Polańskiego - twierdzi w najnowszym numerze tygodnik "L'Express".

nieruchomości żary

nasze biuero ogranizuje zielone szkoły oraz wycieczki dla dzieci oraz grup przedszkolnych. Zorganizowane przez nasze biuro wycieczki szkolne oraz zielone szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od codziennych zajęć szkolnych. W ofercie posiadamy szeroki wybór miejsc na zorganizowanie zielonych szkół oraz wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem i zainteresowaniem nauczycieli oraz pracowników szkół. W ofercie posiadamy wycieczki szkolny jednodniowe oraz tanie wycieczki szkolne. Nasze biuro zorganizuje udane wycieczki szkolne oraz zielone szkoły na każdą kieszeń i w dowolnym regionie Polski. Zapraszamy do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego. nasze biuero ogranizuje zielone szkoły oraz wycieczki dla dzieci oraz grup przedszkolnych. Zorganizowane przez nasze biuro wycieczki szkolne oraz zielone szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od codziennych

wycieczki szkolne Warszawa

zajęć szkolnych. W ofercie posiadamy szeroki wybór miejsc na zorganizowanie zielonych szkół oraz wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem i zainteresowaniem nauczycieli oraz pracowników szkół. W ofercie posiadamy wycieczki szkolny jednodniowe oraz tanie wycieczki szkolne. Nasze biuro zorganizuje udane wycieczki szkolne oraz zielone szkoły na każdą kieszeń i w dowolnym regionie Polski. Zapraszamy do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego.