TFI PZU puder 3 mld zł aktywów


Na koniec maja tego roku walor aktywów zgromadzonych w TFI PZU wynosiła coś koło tego 3 mld zł i miesięcznie rosła o w przybliżeniu 20 mln zł. Przedstawiciele funduszu liczą na to, że w kolejnych miesiącach napływ środków będzie wyższy.

inny tydzień listopada był ogromnie udanych dla złotego. Zyskał on 11 groszy do dolara i ponad 14 groszy do euro. Rozpoczynający się tydzień przypuszczalnie być równie udany, jeśli spełnione zostaną dwa podstawowe warunki. Nastroje na rynkach finansowych pozostaną dobre, a kurs EUR/USD będzie wspinał się na raz po raz wyższe poziomy. Piątkowa posiedzenie na Wall Street przyniosła spadki głównych indeksów, gdyż inwestorom nie spodobały się wyniki kwartalne JP Morgan Chase, który pokazał co prawdziwość zysk netto starszy rangą od prognoz, ale rozczarował dużymi stratami na kredytach. sprzeciw przeciw zwolnieniom grupowym zorganizowali dziś załoga Zakładu Narzędziowego w Świdniku, spółki-córki PZL Świdnik. czata zanim zakładem miała być wyrazem niezadowolenia na zapowiedź o zwolnieniu 50% załogi.Analitycy Wood&Company podwyższyli cenę docelową dla akcji Dom Development do 25 zł. Niemal wszystkie inwestycje infrastrukturalne związane z organizacją Euro 2012 są realizowane w terminie - zapewniali przedstawiciele spółki PL.2012 podczas międzynarodowej konferencji Press Euro zorganizowanej w Gdańsku. Postępy prac zaprezentowali także przedstawiciele miast gospodarzy mistrzostw - Gdańska, Poznania i Warszawy. Wuj Sam Zjednoczone i trzy mocarstwa europejskie mają nadzieję wpisać na czarną listę irański bank węzłowy i firmy powiązane z Korpusem Gwardii Rewolucyjnej w ramach nowej runy oenzetowskich sankcji dotyczących programu nuklearnego Teheranu, powiedzieli dyplomaci.

Chiny kontynuować będą obecną politykę makroekonomiczną - oświadczył w poniedziałek premier Wen Jiabao, dodając iż mimo poprawy, dalej nie można mówić o stabilizacji sytuacji w chińskiej gospodarce.

Wtorkowa posiedzenie rozpoczęła się od aktywnego działania kupujących, które zaowocowało dotarciem indeksu WIG20 do poziomu w pewnej mierze 2590 punktów. Dalsza krok sesji, nieopodal iż towarzyszyły jej dosyć wysokie obroty, cechowała się znikomą zmiennością. Mając na uwadze duży nasilenie celów strategicznych, do których dążą Parki Technologiczne i Przemysłowe, usługi przez nie oferowane również różnią się między sobą. Oczywiście można wskazać te najpopularniejsze i najczęściej wybierane, aczkolwiek nie zawżdy są one w największym stopniu pożądanymi z punktu widzenia lokatorów parków i inwestorów.

furia inicjatywy w finiszowej fazie czwartkowej sesji za pomocą niedźwiedzi wprowadziło mały niepokój, ponieważ inwestorom nie udało się pobić tegorocznych szczytów, na co wielu z nich liczyło. Niektórzy z obserwatorów rynku kapitałowego obawiali się, że piątkowa sesja będzie przedłużeniem nastrojów z końcowej fazy czwartkowego handlu i przebiegnie pod dyktando okolica podażowej. W II kwartale 2010 r. banki prognozują, że polityka kredytowa dla firm zostanie złagodzona, chociaż utrzymane zostaną zaostrzone kryteria przyznawania kredytów mieszkaniowych - wynika z badań Narodowego Banku Polskiego "Sytuacja na rynku kredytowym". Ministerstwo Skarbu Państwa dopuściło do dalszego etapu prywatyzacji Wydawnictwa Bellona konsorcjum, w drużyna którego wchodzą m.in. Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, a plus obywatelski Instytut redaktorski znak - podał ministerstwo w komunikacie.Czwartek rozpoczął się bez problemu dla notowań złotego - dobre nastroje na rynkach azjatyckich oraz korzystne dane krajowe pozwoliły na umocnienie polskiej waluty w pierwszych godzinach handlu. Wyprzedaż akcji po otwarciu rynków giełdowych w Nowym Jorku stonowała ten optymizm, ale na rynku złotego nie ma paniki. Rozszerzyć eurostrefę o Polskę, Czechy, Estonię i Bułgarię lub zamknąć się w wąskim gronie i pogłębiać integrację. To rozbieżne i najdalej idące wnioski z greckiego kryzysu - czytamy w "Rzeczpospolitej". W trudnych dniach powodzi warszawiacy zyskują łatwiejszy admitancja do dodatkowego źródła informacji: jedenasta muza TVN Warszawa od piątku w stolicy i okolicach jest dostępna w cyfrowym multipleksie DVB-T. Do odbioru celowy jest akuratnie wyposażony telewizor, ale taką funkcję ma większość tych świeżo sprzedawanych.

stosunki żądają rekordowych podwyżek pensji


Coroczny wzrost funduszu płac o 7 proc. powyżej inflację, gwarancje zatrudnienia do 2017 r., dodatkowe dni czas wolny od pracy, ekstrapremie i bonusy - to spis żądań związkowców z Polskiej Grupy Energetycznej. O żądaniach związkowców pisze "Rzeczpospolita". Zanosi się na bystry spór z zarządem - dodaje gazeta.

To będzie prawdziwa perełka?


Kilka firm krajowych i zagranicznych jest zainteresowanych kupnem Energi. MSP chce zamknąć prywatyzację spółki w III kwartale 2010 roku - poinformował w środę podsekretarz skarbu Jan Bury.

Stary Kontynent wzrostowa, WIG 20 spada


Wczorajszą sesję giełdy na Wall Street zakończyły na minusach. rozkład Dow Jones spadł o 0,50%, S&P 500 o 0,62%, a technologiczny Nasdaq stracił 0,59%. Zniżki głównych indeksów dokonały się pod wpływem gorszych od prognoz danych z amerykańskiego rynku nieruchomości.

CBA nie ruszy biznesu?


Agenci CBA będą mogli ścigać korupcję owszem wśród funkcjonariuszy publicznych - wynika z rządowego projektu, do którego dotarła "Rzeczpospolita".

Wall Street coraz przychylniej patrzy na obóz republikański


W ostatnich miesiącach banki komercyjne i prestiżowe firmy inwestycyjne co chwila częściej kierują swoje sympatie w kierunku Republikanów. Powodem jest surowa wymowa Demokratów w temacie bankowych zysków, hojnych premii i skąpej akcji kredytowej.

nieruchomości żary

nasze biuero ogranizuje zielone szkoły oraz wycieczki dla dzieci oraz grup przedszkolnych. Zorganizowane przez nasze biuro wycieczki szkolne oraz zielone szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od codziennych zajęć szkolnych. W ofercie posiadamy szeroki wybór miejsc na zorganizowanie zielonych szkół oraz wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem i zainteresowaniem nauczycieli oraz pracowników szkół. W ofercie posiadamy wycieczki szkolny jednodniowe oraz tanie wycieczki szkolne. Nasze biuro zorganizuje udane wycieczki szkolne oraz zielone szkoły na każdą kieszeń i w dowolnym regionie Polski. Zapraszamy do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego. nasze biuero ogranizuje zielone szkoły oraz wycieczki dla dzieci oraz grup przedszkolnych. Zorganizowane przez nasze biuro wycieczki szkolne oraz zielone szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od codziennych

wycieczki szkolne Warszawa

zajęć szkolnych. W ofercie posiadamy szeroki wybór miejsc na zorganizowanie zielonych szkół oraz wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem i zainteresowaniem nauczycieli oraz pracowników szkół. W ofercie posiadamy wycieczki szkolny jednodniowe oraz tanie wycieczki szkolne. Nasze biuro zorganizuje udane wycieczki szkolne oraz zielone szkoły na każdą kieszeń i w dowolnym regionie Polski. Zapraszamy do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego.