Próbowali posłużyć się kartami Natalli-Świat


Po skandalu związanym z wykorzystaniem kart płatniczych Andrzeja Przewoźnika po katastrofie prezydenckiego Tu-154, wojskowa prokuratura zajęła się próbą posłużenia się kartami posłanki Aleksandry Natalli-Świat, innej ofiary tragedii. Poinformował o tym pełnomocnik jej męża, mec. Rafał Rogalski.

Włodzimierz Cimoszewicz kandydatem SLD na prezydenta, a Jerzy Szmajdziński na lokalizacja Grzegorza Napieralskiego – taki scenariusz zmian na lewicy nakreślił Kazimierz Kutz. – poprawnie by się oglądało, ale to science fiction – zapewniał Szmajdziński. Polska żegluga Morska przejmie w czwartek osobisty najnowszy statek - masowiec "Giewont". Statek, skonstruowany w stoczni New Times Shipyard opodal Szanghaju, zwodowano 26 września. 33-letnia Meksykanka ze stanu Tabasco urodziła w czwartek pięcioraczki: czterech chłopców i dziewczynkę - podały w sobotę meksykańskie media. dwadzieścia cztery godziny wprzódy miała owszem ośmioletnią córeczkę.Ze względu na własności przeciwutleniające i antybakteryjne, składniki cebuli mogą być stosowane jako naturalne konserwanty żywności - wykazali naukowcy z Hiszpanii. Wyniki ich badań publikuje czasopismo "International Journal of Food Science and Technology". Podwójnie wysterylizowana 43-letnia niewiasta tydzień temu urodziła zdrowe dziecko - informuje "Daily Mail". Na Węgrzech zamiast deszczu z nieba spadły... żaby. Ten afekt płazów przeraził mieszkańców Rakoczifalva, miejscowości 100 kilometrów na wschód słońca od Budapesztu - informuje lokalna prasa.

Siedem tysięcy marokańskich ulemów (uczniów szkół koranicznych) ogłosiło wspólną deklarację, w której oskarżają chrześcijan o prozelityzm, a poniekąd "terroryzm religijny".

"Gdzie słyszysz muzykę tam wchodź, tam dobre serca mają..." - napisał we wtorek Jerzy Buzek na pamiątkowym fortepianie wystawionym w Parlamencie Europejskim. dyrektor PE dodał też bardziej dzisiejszy emfaza "I love Chopin" - dopisał. (Zamiast "love" narysował co więcej serduszko). Tak zainaugurował obchody Roku Chopinowskiego w Brukseli. Zalegające na drogach grzęzawisko pośniegowe i śliska nawierzchnia to pokłosie nocnych opadów śniegu. W całym kraju od rana na drogach utrzymują się trudne warunki, a temperatura waha się w okolicach zera stopni. wprawdzie poniedziałkowe opady to dopiero arche prawdziwej zimy. Już w najbliższych dniach temperatura spadnie poniżej -20 stopni.

platforma Obywatelska i premier Donald Tusk odrabiają straty po ostatnich zawirowaniach wokół hazardu, stoczni i dymisji w rządzie. Jak wynika z sondażu przeprowadzonego dla TVN24 i TVN, w połowie października na PO zagłosować chce 48 proc. ankietowanych - dwa bicie więcej niż na PiS i 9 pkt. proc. więcej niż w poprzednim badaniu. Startujący w wyścigu do pałacu prezydenckiego Donald Tusk mógłby kalkulować z kolei na zalecenie 36 proc. respondentów. Za nim - z wynikiem 25 proc. - uplasował się Włodzimierz Cimoszewicz. Rosyjskie lotnictwo w końcu pokazało światu swoje najnowsze potomek - niewykrywalny dla radarów rosyjski samolot myśliwski piątej generacji. W piątek samolot przeszedł pomyślnie osobisty pierwszy lot. droga do pracy czy szkoły zajmuje często co niemiara czasu, w zasadzie kiedy pokonuje się ją pociągiem. wszechnica Hebrajski w Jerozolimie wpadł na z ambicjami propozycja wykorzystania czasu pasażerów: swoim profesorom zlecił, tak aby dawali wykłady...w pociągach podmiejskich.- no tak na to zasłużyłam, czy byliście już mną zmęczeni? - pytała przewrotnie Sandra Bullock dziękując za Oscara. Aktorka jest śmiałość na fali - pierwsza nominacja i pierwszy Oscar, a już całokształt złotych nagród. Do historii przejdzie też jako pierwsza aktorka, która w jednym roku została wybrana jednocześnie najlepszą i najgorszą aktorką. Jesteśmy przekonani, że opcja Jarosława Kaczyńskiego gwarantuje urzeczywistnienie wizji Polski, z której wszyscy będziemy dumni - głosi publiczna wypowiedź społecznego komitetu poparcia Jarosława Kaczyńskiego, który powstał w Białymstoku. Są w nim: samorządowcy, działacze społeczni - załoga naukowi białostockich uczelni - w sumie 70 osób. jednocześnie powstał też podhalański komitet poparcia kandydata PiS. milicja odnalazła właściciela amstafa, którego kostucha poruszyła naszych czytelników i widzów TVN 24. suka najprzód wpadła pod pociąg, a w dalszym ciągu ranna, z wyrwaną nogą, umierała przywiązana niedaleko wiadukcie kolejowym w Koninie.

"Polska atomem odpowiada na Nord Stream"


Polska poinformowała o budowie elektrowni atomowych w momencie, podczas gdy kolejne państwa, w tym Szwecja, zezwoliły na Gazociąg Północny; w ten rozwiązanie własny szczebel chce uniezależnić się od rosyjskiego gazu - twierdzi publicysta szwedzkiej prasa periodyczna "Dagens Nyheter"

Beckham po ocalenie w Finlandii. Potrzebuje cudu


David Beckham doleciał do Finlandii. bożyszcze Milanu ma przejść tam w specjalistycznej klinice szczegółowe badania, które określą jak poważna jest jego kontuzja. Wstępne diagnozy są dla zawodnika bezwględne: Beckham nie ma szans wystąpić na mundialu w RPA.

Pożegnanie dowódcy. "Nie tak miało być"


W Spale zakończyła się eucharystia żałobna w intencji generała Tadeusza Buka, dowódcy Wojsk Lądowych RP, który zginął w katastrofie samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem. niedaleko trumnie generała złożono Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski. - Nie tak miało być, podczas gdy umawialiśmy się na moją pierwszą wizytę u twojej rodziny w Spale - powiedział stary MON-u, Bogdan Klich. przedtem Bronisław Komorowski pośmiertnie awansował Buka na generała broni.

Zamachowski nie chce wystosowywać zaproszenie do Trójki


Zbigniew Zamachowski zażądał wycofania dżingli Trójki, w których zaprasza do słuchania stacji. To wynik wypowiedzi dyrektora stacji Jacka Sobali.

chłód paraliżuje kolej. Pociągi stanęły w polu


ziąb i padający śnieg sparaliżowały przedsięwzięcie kolejowy w całej Polsce. Najtrudniejsza sprawa jest w Częstochowie, dokąd pięciogodzinne zwłoka to już normalka. Na torach w całym kraju krocie pociągów stanęło w polu.

nieruchomości żary

nasze biuero ogranizuje zielone szkoły oraz wycieczki dla dzieci oraz grup przedszkolnych. Zorganizowane przez nasze biuro wycieczki szkolne oraz zielone szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od codziennych zajęć szkolnych. W ofercie posiadamy szeroki wybór miejsc na zorganizowanie zielonych szkół oraz wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem i zainteresowaniem nauczycieli oraz pracowników szkół. W ofercie posiadamy wycieczki szkolny jednodniowe oraz tanie wycieczki szkolne. Nasze biuro zorganizuje udane wycieczki szkolne oraz zielone szkoły na każdą kieszeń i w dowolnym regionie Polski. Zapraszamy do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego. nasze biuero ogranizuje zielone szkoły oraz wycieczki dla dzieci oraz grup przedszkolnych. Zorganizowane przez nasze biuro wycieczki szkolne oraz zielone szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od codziennych

wycieczki szkolne Warszawa

zajęć szkolnych. W ofercie posiadamy szeroki wybór miejsc na zorganizowanie zielonych szkół oraz wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem i zainteresowaniem nauczycieli oraz pracowników szkół. W ofercie posiadamy wycieczki szkolny jednodniowe oraz tanie wycieczki szkolne. Nasze biuro zorganizuje udane wycieczki szkolne oraz zielone szkoły na każdą kieszeń i w dowolnym regionie Polski. Zapraszamy do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego.