Sotheby's sprzedał żonę Wyspiańskiego


Dom aukcyjny Sotheby's sprzedał w środę na aukcji malarstwa europejskiego siedem obrazów wybitnych polskich malarzy z przełomu XIX i XX w. m.in. Wyspiańskiego, Czachórskiego, Fałata i Tetmajera.

szóstka nagród dla "Avatara", ale najważniejsze – za klisza i reżyserię – zgarnął wojenny utwór dramatyczny "The Hurt Locker". Smakiem obeszła się ekipa "Dziewięć" - żadna z 10 nominacji nie zmieniła się w nagrodę. Najlepsze filmy 2009 roku tym wspólnie wybrali krytycy. Czym jest bieda i jak z nią walczyć? Czy jest dziedziczna? Co jest skuteczniejsze: działania państwowe działania systemowe czy prawa ręka organizacji społecznych? O niedostatku dyskutowali goście Areopagu Gdańskiego: Danuta Kuroń, Mirosław Gronicki, Jacek Santorski i Dariusz Filar. Grzegorz Turnau zdradza nie lecz wciąż talenty muzyczne, ale i marketingowe. artysta swoją ostatnią akcją sprytnie wyprowadził publikatory w pole, rozpuszczając plotki o swoim zatrzymaniu.Pięć obrazów: Picassa, Matisse'a, Braque'a, Legera i Modiglianiego, wartych ok. 500 mln euro, skradziono z Muzeum Sztuki Nowoczesnej Miasta Paryża. Złodzieje mieli ułatwione obowiązek - według dziennika "Le Parisien", w placówce od dwóch miesięcy nie działał alarm. Tysiące delfinów ginie raz w roku u wybrzeży Japonii. Są zabijane tradycyjnie, harpunami, przy użyciu miejscowych rybaków, a ich mięso trafia na japońskie stoły. Sfilmowali ich za pomocą szpiegowskiego sprzętu amerykańscy filmowcy. I dostali za to Oscara. "Zatokę delfinów" można przyjrzeć się na Planet Doc Review, a za dwa tygodnie w kinach. Obrażanie się na internetowe piractwo jest równie skuteczne jak obrażanie się na wysyp - uważa Andrzej Sapkowski. Piratów rozumie, bo - jego zdaniem - 50 złotych za płytę z muzyką to sporo. - Nie powinny smakować więcej niż 15 złotych - ocenia pisarz. Audiobook z jedną z jego powieści, jaki w ostatnim czasie trafił do sklepów, kosztuje... 59.

Kto się lubi, ten się czubi, mężczyźni są prości w obsłudze, a najlepszym przyjacielem kobiety jest biusthalter typu push-up - te niezbyt skomplikowane i jakim sposobem odkrywcze prawdy przypomina komedia romantyczna z Katherine Heigl i Gerardem Butlerem. "Brzydka prawda" wchodzi do kin.

Za życia pies z kulawą nogą nie widział w nim wielkiego pisarza. Zmarł jeszcze bardziej zapoznany - nieżonaty i nieszczęśliwy. Po 160 latach od śmierci Edgar Allan Poe będzie miał drugi, ale za to dziewiczy prawy pochówek - donosi BBC. Od rozpoczęcia oskarowej gali dzielą nas już na odwrót godziny, a przed Kodak Theater trwają ostatnie przygotowania. koralowy dywan kryty jest nieprzemakalną folią - podobnie jak w ubiegłym roku w Hollywood pada deszcz.

gwiazdor Hollywood Russel Crowe, ku ogromnemu zdumieniu turystów i rzymian wystąpił w sobotę na Placu Hiszpańskim z krótkim koncertem. Towarzyszyła mu grupa Merry Men, złożona z aktorów grających w filmie Robin Hood, w którym Crowe wcielił się w tytułową rolę. pierwszy wywiad Alicji Bachledy-Curuś od czasu ujawnienia jej związku z Colinem Farrellem. - Mam nadzieję, że byłam i będę dla niego wyzwaniem - mówiła aktorka w wywiadzie dla "Dzień dobry TVN". A kto jest Colin Farrell, dostarczyciel i ojciec jej dziecka? - Ma wrażliwość wystarczająco rzadką u mężczyzn, jest uduchowiony. No i jest świetnym tatą - opowiadała Bachleda-Curuś. 26 listopada w Gdańskiej Arenie wystąpi Lady Gaga - dowiedziała się plejada.pl. Informację portal uzyskał od wydawcy amerykanki w Polsce - wytwórni Universal. popis odbędzie się w ramach trasy koncertowej "The Fame Monster Ball Tour", promującej album "The Fame Monster".Banksy, identycznie cieszący się popularnością co cichy brytyjski artysta, którego prace zdobią ściany w zastępstwie na całym świecie, w niedzielę zadebiutował w charakterze reżyser. Premiera jego filmu dokumentalnego "Exit Through The Gift Shop", to jedno z najważniejszych wydarzeń tegorocznego Berlinale. Ile białych kropek znikło w jego paszczy, tego nie wie nikt. Pac-Man ma już 30. lat i permanentnie niezaspokojony apetyt. festiwal Plus Camerimage wynosi się z Łodzi. pryncypał imprezy, Marek Żydowicz oświadczył, że wypowiada miastu umowę na organizację imprezy, bo - jego zdaniem - magistrat nie dotrzymał zapisów porozumienia. chociaż referat Miasta Łodzi uznał decyzję Żydowicza za nieważną.

Cassandra Wilson ponownie rozbuja Warszawę


Cassandra Wilson, jedna z najwybitniejszych wokalistek jazzowych, zdobywczyni dwóch nagród Grammy, po raz dodatkowy przyjeżdża do Polski. Już 3 listopada artystka zaśpiewa w warszawskim hotelu Hilton w ramach cyklu Era Jazzu.

Witold rozniesie Krzyżaków pod Żalgirisem


Nie Polacy, a Litwini i Białorusini, i nie pod Grunwaldem, a Żalgrisem - tak wygrana nad Krzyżakami będzie mieć wygląd w wydaniu litewsko-białoruskim. Film pokazujący ich wersję bitwy będzie smakować 6 milionów dolarów - donosi "Gazeta Wyborcza".

Picasso łupem złodziei


w przybliżeniu 30 obrazów, w tym autorstwa Pabla Picassa, zostało skradzionych z prywatnej kolekcji na południu Francji. To druga skok drogocennych malarskich dzieł w ostatnich dniach w tym kraju. W ubiegłym tygodniu z muzeum w Marsylii zniknął film impresjonisty Edgara Degas zatytułowany "Chórzyści".

Parnassus - film, jaki oszukał kostucha


- Czy możesz wycenić swoje sny? - wacek w swojej ostatniej roli Heath "Joker" Ledger. wzorem nieskrępowane fantazje reżysera Terry'ego Gilliama można zobaczyć za cenę biletu. Piękny, chociaż trochę rozczarowujący "Parnassus. Człowiek, jaki oszukał diabła" od piątku w kinach.

chociażby po śmierci "zarabia" miliony


co więcej po śmierci bije rekordy. Z najnowszych doniesień gazety "Billboard" wynika, że Michael Jackson jest wart bez liku więcej teraz niż zanim śmiercią. Miliard dolarów, który "zarobił" zaledwie w rok, to wynik, którego koronowany władca popu za życia by się nie powstydził.

nieruchomości żary

nasze biuero ogranizuje zielone szkoły oraz wycieczki dla dzieci oraz grup przedszkolnych. Zorganizowane przez nasze biuro wycieczki szkolne oraz zielone szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od codziennych zajęć szkolnych. W ofercie posiadamy szeroki wybór miejsc na zorganizowanie zielonych szkół oraz wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem i zainteresowaniem nauczycieli oraz pracowników szkół. W ofercie posiadamy wycieczki szkolny jednodniowe oraz tanie wycieczki szkolne. Nasze biuro zorganizuje udane wycieczki szkolne oraz zielone szkoły na każdą kieszeń i w dowolnym regionie Polski. Zapraszamy do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego. nasze biuero ogranizuje zielone szkoły oraz wycieczki dla dzieci oraz grup przedszkolnych. Zorganizowane przez nasze biuro wycieczki szkolne oraz zielone szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od codziennych

wycieczki szkolne Warszawa

zajęć szkolnych. W ofercie posiadamy szeroki wybór miejsc na zorganizowanie zielonych szkół oraz wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem i zainteresowaniem nauczycieli oraz pracowników szkół. W ofercie posiadamy wycieczki szkolny jednodniowe oraz tanie wycieczki szkolne. Nasze biuro zorganizuje udane wycieczki szkolne oraz zielone szkoły na każdą kieszeń i w dowolnym regionie Polski. Zapraszamy do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego.