Meksyk: samosąd na złodzieju, chcieli go spalić


Około 300 mieszkańców miasteczka San Pedro Xalostoc w środkowym Meksyku pobiło na śmierć domniemanego złodzieja. Zmarł w wyniku odniesionych ran parę minut po tym, gdy na lokalizacja zdarzenia dotarła sanitarka pogotowia - poinformowała lokalna policja.

Nie bezcześcić pamięci założyciela świeckiej tureckiej republiki - Mustafy Kemala Ataturka. A już na chyba nie wspinać się na jego liczne pomniki. Wie o tym młody, nastoletni Brytyjczyk, któremu zdarzyło się w ten podejście zhańbić tureckie uczucia narodowe. Najwyżsi urzędnicy państwowi Rosji, w tym prezydent Dmitrij Miedwiediew i premier Władimir Putin, ogłosili swoje dochody za ostatni rok. Z ujawnionych deklaracji wynika, że prezydent zarobił w 2009 roku 3,34 mln rubli (115,3 tys. dolarów), a prezes rady ministrów - 3,89 mln rubli (134,2 tys. dolarów). W przyszłym roku na targowisko giełdowy trafią akcje warte 30 mld zł - szacuje "Puls Biznesu". Co to oznacza? Że najwięksi inwestorzy po największej części kieszeń inwestycyjne i emerytalne już teraz robią dla nich miejsce w swoich portfelach. Aby je zrobić, muszą sprzedać akcje, które mają teraz. A toteż akcje będą tanieć - konkluduje gazeta.śmierć bramkarza reprezentacji Szwab poruszyła futbolowy świat. Piłkarze i trenerzy, którzy współpracowali z Robertem Enke nie mogą dać wiarę w to, co się wydarzyło w pobliży stacji kolejowej w niewielkim miasteczku Nuestad, dokąd mieszkał. Po 13 latach zanim Sądem Okręgowym w Gdańsku zakończył się w czwartek proces w sprawie pożaru hali Stoczni Gdańskiej w listopadzie 1994 r. Zginęło w nim siedem osób, a ponad 280 zostało rannych. Tuż zanim wyborami prezydenckimi protegowanie dla PO (42 proc.) i PiS (28 proc.) jest wnikliwie takie samo jak przed miesiącem; 2 punkty proc. zyskało SLD - na lewicę chce ofiarować własny wotum 8 proc. badanych - wynika z sondażu CBOS.

Prokuratura Okręgowa umorzy sprawę przy senatora Krzysztofa Piesiewicza - informuje nadajnik ZET. Stanie się to w piątek, a dana o tym zostanie przekazana w poniedziałek na konferencji prasowej.

Międzynarodowa stacja Kosmiczna częściowo straciła zasilanie, na przestrzeni gdy na pozornie pracowała dwójka astronautów z załogi wahadłowca Atlantis. NASA zapewnia, że nie groziło im żadne niebezpieczeństwo. Musieli oni niemniej powstrzymać pracę na pół godziny, do czasu odzyskania pełnej kontroli na stacji. Ledwie naukowcy zdołali po przerwie pobudzić duży Zderzacz Hadronów (LHC), a już pryncypał projektu zapowiada, że wielgachny schemat wypada będzie pod koniec roku wyłączyć. Na rok, informuje BBC.

Przedstawiciele ścisłego kierownictwa administracji USA złożyli w niedzielę kondolencje w ambasadzie RP w Waszyngtonie z powodu śmierci prezydenta Kaczyńskiego i towarzyszących mu osób w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem. paroksyzm wulkanu na południu Islandii. Ze strefy zagrożonej erupcją ewakuowano ponad pięćset osób. Z wielkich planów i marzeń o cywilizacyjnym skoku zostają smętne zgliszcza. Nadzieje na to, że przygotowania do Euro pchną Polskę na nowe tory, okazują się być z trudem przesadne. Drogi, koleje, autostrady - to wszystko, co no tak jest nam potrzebne, powstaje można i w mitrędze, przyzwoicie idzie przeciwnie konstrukcja stadionów, ale czy w rzeczy samej to one są dzisiaj Polsce w najwyższym stopniu potrzebne?Głosami PO. przeciw cała opozycja. Szejk Ahmed bin Zajed al-Nahajan zaginął po tym, jak szybowiec którym leciał wpadł do sztucznego jeziora na południe od Rabatu, stolicy Maroka. Pilot szybowca został uratowany. Tsunami wysokości 2,3 metra spowodowane trzęsieniem uderzyło w wybrzeża Chile. Z kolei na Hawajach zawyły syreny alarmowe o nadejściu wielkiej fali. Tsunami wywołało trzęsienie ziemi o sile 8,8 stopnie w skali Richtera, do którego doszło w sobotę rano.

Lechistan ma swojego Madoffa w spódnicy?


Właścicielka firmy finansowej z Limanowej kilka dni temu zaginęła bez śladu. płeć słaba zabrała ze sobą kasa swoich klientów. W środę wieczorową porą sama zgłosiła się na policję.

"Temperatura wzrośnie o 6 stopni Celsjusza"


Do końca 2100 roku gorączka na Ziemi wzrośnie o 6 stopni Celsjusza - wynika z najnowszych badań brytyjskich naukowców nad globalnym ociepleniem.

Związkowcy pikietowali ale odwołali blokadę torów


Kilkudziesięciu związkowców z kolejarskiej Solidarności pikietowało w czwartek poprzednio budynkiem Dworca Głównego w Krakowie. Organizatorzy protestu zrezygnowali z blokady torów na stacji i postępowanie pociągów przebiegał normalnie. Krakowska "Solidarność" odwołała blokadę kolejową, ale nie zdążyła powiadomić o tym wszystkich uczestników protestu. Od wtorku głodówkę prowadzą kolejarze w Siedlcach i Warszawie.

Włochy: kulisy "cichego rozwodu" Berlusconiego


Veroniki Lario, żona Silvio Berlusconiego, która kilka miesięcy temu złożyła pozew o rozwód - ujawnia powody swojej decyzji. Fragmenty książki żony Berlusconiego opublikowała pismo "Corriere della Sera". płeć słaba Lario postanowiła przedstawić swoje posada w sprawie rozwodu. Lario oskarża męża o kłamanie w sprawie jego stosunków z nastolatką - informuje serwis BBC.

zażalenie oddalone, Hoegstroem zostaje w areszcie


Krakowski sąd oddalił skarga obrońcy Andersa Hoegstroema, podejrzanego o zlecenie kradzieży napisu z muzeum w Auschwitz na rozciągłość mu aresztu. Szwed zostanie za kratkami przynajmniej do 9 lipca.

nieruchomości żary

nasze biuero ogranizuje zielone szkoły oraz wycieczki dla dzieci oraz grup przedszkolnych. Zorganizowane przez nasze biuro wycieczki szkolne oraz zielone szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od codziennych zajęć szkolnych. W ofercie posiadamy szeroki wybór miejsc na zorganizowanie zielonych szkół oraz wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem i zainteresowaniem nauczycieli oraz pracowników szkół. W ofercie posiadamy wycieczki szkolny jednodniowe oraz tanie wycieczki szkolne. Nasze biuro zorganizuje udane wycieczki szkolne oraz zielone szkoły na każdą kieszeń i w dowolnym regionie Polski. Zapraszamy do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego. nasze biuero ogranizuje zielone szkoły oraz wycieczki dla dzieci oraz grup przedszkolnych. Zorganizowane przez nasze biuro wycieczki szkolne oraz zielone szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od codziennych

wycieczki szkolne Warszawa

zajęć szkolnych. W ofercie posiadamy szeroki wybór miejsc na zorganizowanie zielonych szkół oraz wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem i zainteresowaniem nauczycieli oraz pracowników szkół. W ofercie posiadamy wycieczki szkolny jednodniowe oraz tanie wycieczki szkolne. Nasze biuro zorganizuje udane wycieczki szkolne oraz zielone szkoły na każdą kieszeń i w dowolnym regionie Polski. Zapraszamy do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego.