wystawa "Od Kalisii do Kalisza"


Pierwsza Rzeczpospolita Polska moneta Bolesława Chrobrego z końca X w. i bilon księcia Zbigniewa, brata Bolesława Krzywoustego z XII w. - to niektóre z eksponatów wystawy "Od Kalisii do Kalisza" prezentowanej na Zamku Królewskim w Warszawie.

Ks. prof. Michał Heller został laureatem tegorocznej nagrody im. ks. Józefa Tischnera w kategorii pisarstwa religijnego lub filozoficznego, stanowiącego kontynuację tischnerowskiego myślenia według wartości - ogłosili w środę organizatorzy. insurekcja angielskojęzyczna edycja francuskiego kryminału "Les Liens Du Sang". Będzie to wspólny wzór Jamesa Graya, twórcy "Ślepego toru" i "Królow nocy" i Guillaume'a Caneta, reżysera "Nie mów nikomu". Rzeczpospolita Polska premiera spektaklu "De Kantine" (Stołówka), amsterdamskiego teatru Polly Magoo, odbędzie się w piątek wieczorową porą w jednej z hal produkcyjnych na terenie Stoczni Gdańsk. umiejętność przedstawia historię wydarzeń w tym zakładzie od lat 70. do dziś.20 listopada zobaczymy na ekranach kolejne dzieło Roberta Zemeckisa. Tym wraz jest to trójwymiarowa dostosowanie klasycznej "Opowieści wigilijnej" Karola Dickensa. W polskiej wersji językowej jak Scrooge wystąpił Piotr Fronczewski, rola Cratchita przypadła Janowi Peszkowi, Freda zagrał Grzegorz Damięcki, zaś Belle - Anna Dereszowska. 11 listopada we wrocławskim klubie Firlej pojawi się zespół Dälek. nim duetem wystąpi anonsowana już zespół Echoes of Yul oraz formowanie Ddekombinacja, która właśnie potwierdziła udział w imprezie. 13-letnia gwiazda tragikomedii "Mała Miss" Abigail Breslin zadebiutuje na Broadwayu.

- Jeśli przypatrzeć się moim filmom, można wyszukać wśród nich również takie, które nie należą do mainstreamu, jak i takie, które są jego częścią - mówi Julianne Moore. - Zabawne jest to, że jest dozwolone by je wziąć udział na grupy. W jednej z nich znalazłyby się filmy familijne, w następnej - filmy traktujące o sztuce, a jeszcze w innej - filmy akcji.

subiektywny przegląd prasy zagranicznej Simon Cowell zaoferował Eminemowi posadę jurora w brytyjskim programie poszukującym muzycznych talentów, "X Factor".

W najbliższą sobotę, 5 grudnia, w Etnokinie rozpocznie się przegląd filmów Jana Jakuba Kolskiego. Na ekranie będzie można zobaczyć filmy z ostatnich 15 lat twórczości reżysera. idol Hollywood - Johnny Depp - i jego życiowa partnerka - Vanessa Paradis - na dniach przeniosą własny związek na gigantyczny ekran. para zagra kochanków w nowym filmie Lasse'a Hallstroma. 22 maja na warszawskim Torwarze wystąpi zespół The Prodigy. Organizatorzy koncertu poinformowali, że bilety na płytę oraz miejsca w kategorii cenowej I na koncert zostały wyprzedane.boss Festiwalu walor Camerimage Marek Żydowicz poinformował w środę, 17 lutego, że podjął decyzję o zaprzestaniu organizowania imprezy w Łodzi. Mariah Carey po raz dodatkowy przełożyła premierę swojej najnowszej płyty "Memoirs of an Imperfect Angel". album w zamian 14, zaprezentować ma się 29 września. "Wszystko co kocham" Jacka Borcucha wygrał 11. przegląd Filmów Polskich w Los Angeles, organizowany z wykorzystaniem grupę działaczy kulturalnych z Polish American klisza Society.

Wirtuoz wiolonczeli Svante Henryson na Moving Closer


Już pod wystarczy listopada na festiwalu Moving Closer w Warszawie wystąpią Svante Henryson, modernista i wirtuoz wiolonczeli a sława Modern Classical, Sylvain Chauveau. Obaj muzycy zaprezentują się w Polsce po raz pierwszy i oba koncerty będzie można obejrzeć bezpłatnie.

3 marca biografia Kapuścińskiego trafi do księgarń


Alicja Kapuścińska chce sądowego zakazu rozpowszechniania książki "Kapuściński non-fiction". pisarz - Artur Domosławski - określa to działanie w charakterze "cenzurę prewencyjną", a wydawca - Świat Książki - zapewnia, że 3 marca curriculum vitae autora "Hebanu" trafi do księgarń.

Zobacz "Świętego" Muńka!


Na stronach INTERIA.PL możecie zobaczyć teledysk do utworu "Święty" , jaki zapowiada solową płytę Muńka Staszczyka, lidera grupy T. Love.

Nowy wzór Waglewskich


Kim Nowak to nazwa nowego projektu gruba ryba i Emade, inaczej braci Bartosza i Piotra Waglewskich.

GaGa nie została zaproszona


Ponad 80 gwiazd nagra charytatywny chorał "We Are The World" dla ofiar trzęsienia ziemia na Haiti. pośród wykonawców nie znalazła się jakkolwiek jedna z najpopularniejszych wokalistek świata - Lady GaGa.

nieruchomości żary

nasze biuero ogranizuje zielone szkoły oraz wycieczki dla dzieci oraz grup przedszkolnych. Zorganizowane przez nasze biuro wycieczki szkolne oraz zielone szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od codziennych zajęć szkolnych. W ofercie posiadamy szeroki wybór miejsc na zorganizowanie zielonych szkół oraz wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem i zainteresowaniem nauczycieli oraz pracowników szkół. W ofercie posiadamy wycieczki szkolny jednodniowe oraz tanie wycieczki szkolne. Nasze biuro zorganizuje udane wycieczki szkolne oraz zielone szkoły na każdą kieszeń i w dowolnym regionie Polski. Zapraszamy do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego. nasze biuero ogranizuje zielone szkoły oraz wycieczki dla dzieci oraz grup przedszkolnych. Zorganizowane przez nasze biuro wycieczki szkolne oraz zielone szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od codziennych

wycieczki szkolne Warszawa

zajęć szkolnych. W ofercie posiadamy szeroki wybór miejsc na zorganizowanie zielonych szkół oraz wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem i zainteresowaniem nauczycieli oraz pracowników szkół. W ofercie posiadamy wycieczki szkolny jednodniowe oraz tanie wycieczki szkolne. Nasze biuro zorganizuje udane wycieczki szkolne oraz zielone szkoły na każdą kieszeń i w dowolnym regionie Polski. Zapraszamy do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego.