posiedzenie pod znakiem osłabienia PLN


W czasie dzisiejszej sesji złocisty podległa osłabieniu, które doprowadziło tok EUR/PLN do poziomu 3,9200. atut ta zatrzymała chociaż dalszą deprecjację polskiej waluty.

Europejski pula główny i ministrowie finansów strefy euro chcą silniejszego dolara i "solidnego i stabilnego systemu walutowego" - powiedział w poniedziałek naczelny ECB Jean-Claude Trichet. stopień przyjął we wtorek wzorzec nowelizacji ustaw: o komercjalizacji i prywatyzacji tudzież prawo wprowadzające ustawę o finansach publicznych. Zakłada on w latach 2010-2011 redukcja wpływów do Funduszu Reprywatyzacji a Funduszu Restrukturyzacji Przedsiębiorców akuratnie do 1,5 proc. i 3 proc. przychodów uzyskanych z prywatyzacji. Analitycy Ipopema Securities w raporcie z 23 listopada obniżyli cenę docelową dla akcji Cyfrowego Polsatu do 13,1 zł z 16,3 zł, podtrzymując rekomendację "sprzedaj".Już parę tysięcy przedsiębiorców przestało opłacać składki na ZUS i uciekło z nimi za granicę - pisze "Dziennik gazeta Prawna". pismo cytuje lecz ostrzeżenia minister pracy Jolanty Fedak, że ich korzyści są lecz wciąż teoretyczne. O organizację imprez sportowych wielkiego formatu ubiega się dużo krajów. Polsce i Ukrainie przypadł honor goszczenia najlepszych reprezentacji piłkarskich starego kontynentu w ciągu Euro 2012. W jaki wybieg i czy w ogóle organizacja tego wydarzenia wpłynie na nasze zarobki i polską gospodarkę? O ile wczoraj złoty ileś osłabł i część uczestników rynku, jako powody tego ruchu mogła wskazywać wzmożoną działalność przedstawicieli resortu finansów, banku centralnego i Rady Polityki Pieniężnej, którzy "martwili" się negatywnym wpływem nadmiernie mocnego na gospodarkę i przestrzegali zanim możliwą interwencją, to dzień dzisiejszy o świcie kolejne mocne słowa nie robią już na inwestorach wrażenia. Tym samym wczorajsza uwaga, iż tzw. werbalne interwencje nie doprowadziły do wyraźnego naruszenia kluczowego poziomu 3,8550 zł za euro i tym samym dotychczasowy nadmiernie "słabe", okazała się trafna.

- W tym tygodniu zapadnie rozstrzygnięcie w sprawie dalszych losów Aleksandra Grada na stanowisku ministra skarbu - zapowiedział w pierwszy dzień tygodnia wieczorową porą Donald Tusk. prezes rady ministrów już w lipcu zapowiadał, że jeżeli do 31 sierpnia pomyślnie nie rozwiąże się casus polskich stoczni, pełna garść straci stanowisko. Jako sprzymierzeniec szefa resortu zadeklarował się wicepremier Grzegorz Schetyna.

Ok. 53 proc. akcji giganta energetycznego Tauron sprzeda w ofercie publicznej kosztowność Państwa, poinformował członek rządu skarbu Aleksander Grad. Do inwestorów indywidualnych ma przybyć ok. 25 proc. akcji. cena akcji na początku czerwca. Norwegian, czołowa europejska i największa skandynawska tania linia lotnicza, dostanie od Skandynawskich Linii Lotniczych SAS odszkodowanie w wysokości 175 mln koron norweskich (około 22 mln Euro) z tytułu szpiegostwa przemysłowego, jakiego dopuścił się SAS. Ostateczny wyrok w tej sprawie zapadł zanim norweskim Sądem Apelacyjnym (Borgarting Court of Appeal).

Czwartek przyniósł korekcyjne rozluźnienie złotego do głównych walut. O godzinie 17:31 przebieg USD/PLN testował ilość 2,8848 zł, rosnąc o 1,4 gr w stosunku do wczorajszego zamknięcia. Analitycy Millennium DM, w raporcie z 16 listopada, podwyższyli cenę docelową akcji PKO BP do 40,8 zł z 40,5 zł, podtrzymując rekomendację "akumuluj". New World Resources, jaki po I połowie roku ma 41,4 mln euro straty netto, widzi zupa oznaki poprawy na rynku. Liczy na plon w II połowie roku, jeżeli animizacja okaże się trwałe - powiedział w rozmowie z PAP Marek Jelinek, wiceprezes NWR ds. finansowych.Na rynku forex kolejny dzień obserwujemy silne fortyfikacja europejskiej waluty względem amerykańskiego dolara. Do dużej dynamiki wzrostu doszło wczoraj wieczorem. w tej chwili aprecjacja euro jest kontynuowana. Czy to już koniec trendu spadkowego na rynku euro dolar? Oil rose nearly $1 towards $74 a barrel to settle at a 10-month high on Friday as data in the United States promised economic recovery and a potential revival in energy demand. - Grecki plan wyjścia z kryzysu jest realistyczny, choć obarczony ryzykiem - stwierdziła komitet Europejska i zapowiedziała, że obejmie pogrążoną w kłopotach finansowych Grecję specjalnym nadzorem, nakazując nowe środki, kiedy owszem kraj zboczy ze ścieżki reform.

wartość miedzi w Azji przekroczyła 60.000 juanów za tonę


Ceny miedzi w Szanghaju przekroczyły 60.000 juanów za tonę, po wzroście o 1,5 proc. i jest to najwyższy poziom od 26 sierpnia 2008 r.

Funt zaskakuje słabością


Na rynku EUR/USD nastał okres nader znienawidzony z wykorzystaniem inwestorów. tok europejskiej pary oscyluje w trendzie bocznym.

Gorsze nastroje w Niemczech


zielony i jen zyskiwały dzień wczorajszy na sile. Poprawiły się niektóre dane makroekonomiczne, zwłaszcza za oceanem, co niemniej wciąż pozostaje w cieniu wydarzeń dominujących w Europie. Grecja otrzymała pierwszą transzę pomocy, w wysokości 14.5 miliarda euro.

krajowy elegancja wybierze prezydenta


Największy polski portal społecznościowy, Nasza Klasa, który ma 14 mln użytkowników, zorganizuje w sieci wybory prezydenckie - pisze "Rzeczpospolita". Każdy dorosły użytkownik portalu będzie mógł oddać głos na kandydata oficjalnie zarejestrowanego za pośrednictwem Państwową Komisję Wyborczą.

Ropa tanieje razem z innymi surowcami


Ropa naftowa tanieje w czwartek jak jeden mąż z innymi surowcami. Amerykański dolar wzrósł do 3-miesięcznego w najlepszym razie przy euro, a to nie zachęca inwestorów do zakupów - podają maklerzy.

nieruchomości żary

nasze biuero ogranizuje zielone szkoły oraz wycieczki dla dzieci oraz grup przedszkolnych. Zorganizowane przez nasze biuro wycieczki szkolne oraz zielone szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od codziennych zajęć szkolnych. W ofercie posiadamy szeroki wybór miejsc na zorganizowanie zielonych szkół oraz wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem i zainteresowaniem nauczycieli oraz pracowników szkół. W ofercie posiadamy wycieczki szkolny jednodniowe oraz tanie wycieczki szkolne. Nasze biuro zorganizuje udane wycieczki szkolne oraz zielone szkoły na każdą kieszeń i w dowolnym regionie Polski. Zapraszamy do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego. nasze biuero ogranizuje zielone szkoły oraz wycieczki dla dzieci oraz grup przedszkolnych. Zorganizowane przez nasze biuro wycieczki szkolne oraz zielone szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od codziennych

wycieczki szkolne Warszawa

zajęć szkolnych. W ofercie posiadamy szeroki wybór miejsc na zorganizowanie zielonych szkół oraz wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem i zainteresowaniem nauczycieli oraz pracowników szkół. W ofercie posiadamy wycieczki szkolny jednodniowe oraz tanie wycieczki szkolne. Nasze biuro zorganizuje udane wycieczki szkolne oraz zielone szkoły na każdą kieszeń i w dowolnym regionie Polski. Zapraszamy do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego.