Prąd na księżycu


Kratery położone w pobliżu biegunów Księżyca kumulują napięcie rzędu setek woltów - informuje brama kopalnia Wiedzy za NASA Lunar Science Institute.

Leki często podawane po porodzie dla ograniczenia krwawienia mogą zmniejszać tworzenie pokarmu - informuje pismo "BJOG- An International Journal of Obstetrics and Gynaecology". Ostatnie odkrycia wydają się być sprzeczne z teorią, że lodowce Himalajów pośpiesznie się kurczą z powodu topnienia. Niektórzy naukowcy przekonują, że niektóre z nich wręcz się zwiększają i posuwają się do przodu - podaje internetowy komplet naczyń stołowych BBC. grupa austriackich archeologów natrafiła podczas wykopalisk w egipskiej prowincji Szarkija, w Delcie Nilu, na ruiny miasta sprzed trzech i pół tysiąca lat - ogłosiła w niedzielę egipska Najwyższa rada Starożytności.Wicepremier, członek rządu gospodarki Waldemar Pawlak uważa, że ewentualne wydobywanie gazu łupkowego może być ciekawą perspektywą, ale trzeba rzeczywiście ocenić koszty z tym związane. Brak ubezpieczenia medycznego mógł się przyczynić do śmierci w pewnym sensie 17 000 dzieci, hospitalizowanych w USA w ciągu kilkunastu ostatnich lat - informuje "Journal of Public Health". Mózg ludzki został “zaprogramowany” na oczekiwanie na pozytywne skutki swoich działań. Najnowsze badania dowodzą, że ludzie mają skłonność do odrzucania natychmiastowej nagrody i potrafią czekać na nią chociażby za pośrednictwem kilka miesięcy lub lat, jeżeli ta modus ma przynieść większe korzyści.

Białko o nazwie BIN1 jest niezbędne dla prawidłowej pracy mięśni poprzecznie prążkowanych serca - informują naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego na łamach pisma "PLoS Biology". Ich praca odkrywa nie owszem tajemnice bicia serca, ale również arkana chorób tej najważniejszej pompy naszego organizmu.

Australijscy naukowcy zwrócili się do swoich obywateli, aby pomogli im w rozwikłaniu nietypowej zagadki. Chodzi o to, czy łepetyna przekazana do badań należy do Neda Kelly'go, bandyty, który w XIX wieku przemierzał Australię, dokonując napadów rabunkowych i ograbiając banki - informuje telegraph.co.uk. Wkrótce cztery kolejne osoby powinny otrzymać przeszczep żywych komórek świńskiej trzustki, zabezpieczony przed odrzuceniem wyciągiem z wodorostów - informuje 'New Scientist".

Udało się naprawić odziedziczony defekt, z powodu którego Japończycy i Chińczycy często reagują na trunek w znacznym stopniu mocniej niż Polacy czy Rosjanie - informuje "Nature Structural and Molecular Biology". Amerykańska agencja kosmiczna NASA opublikowała wyjątkowe zdjęcie Marsa, na którym Czerwona Planeta, wyjątkowo jest biała. Widok jak z filmowej wizji apokaliptycznej przedstawia kolosalna lodową strukturę, która jest częścią stojącej ściany wielkiego krateru na Marsie. nowo odkryty katalizator pozwala na łatwą i tanią produkcję wodoru ze zwykłej wody. Układ katalityczny jest niezwykle stabilny, dzięki czemu substratem do wytworzenia wodoru może również być słona pustosłowie morska, donosi "Nature".Bezkrytyczne zażywanie dużych dawek witaminy E lub spożywanie żywności wzbogaconej nią może przynieść więcej szkody niż pożytku - wynika z izraelskich badań. Praca na ten idea ukazała się na łamach czasopisma "Arteriosclerosis, Thrombosis, and Vascular Biology", została też omówiona w piśmie "BioFactors". W Stanach Zjednoczonych ponad 100 tys. zachorowań na raka rocznie można by uniknąć, jeśliby Amerykanie zrzucili zbędne kilogramy. Jak zapowiadają specjaliści z Amerykańskiego Instytutu Badań nad Rakiem (AICR), ilość ta będzie rosła, gdyż Amerykanie wciąż tyją. Im bardziej otyła jest dana osoba, tym z większym natężeniem jest narażona na udar mózgu, niezależnie od płci i rasy oraz sposobu oceny otyłości - wynika z pracy opublikowanej na łamach pisma "Stroke".

moczówka cukrowa może zwiększać groźba zachorowania na nowotwory


cukrzyca może aż dwa razy zwiększać zagrożenie zachorowania na nowotwory. Naukowcy izraelscy odkryli, że hormony insulinopodobne, które krążą w organizmie osób chorych na cukrzycę typu II, wchodzą w interakcję z wydzielanymi z wykorzystaniem ciało kobiety hormonami żeńskimi zwiększając groźba zachorowania na raka.

Teleskop Kepler odkrył pięć nowych planet


Orbitalny teleskop Kepler odkrył pięć nowych planet poza granicami Systemu Słonecznego. Jest to zupa tego rodzaju duże osiągnięcie od czasu wprowadzenia teleskopu na orbitę w marcu 2009 roku - informuje "New Scientist".

700 nowych planet? "To historyczne odkrycie"


Teleskop Keplera odkrył w kosmosie ponad 700 nowych obiektów, które mogą okazać się nowymi planetami pozasłonecznymi (egzoplanetami) - podaje agencja RIA Nowosti. - To rzeczywiście historyczne odkrycie. Ono pokazuje, jak posłannictwo sondy Kepler dokonuje rewolucji - mówi współautorka raportu, na który powołuje się agencja.

Prehistoryczne malowidła jaskiniowe odkryte w Rumunii


Naukowcy poinformowali o odkryciu w jaskini w Rumunii najstarszych malowideł naskalnych, pochodzących chociażby sprzed około 35 tysięcy lat - donosi serwis internetowy PhysOrg.com.

doniesienie atakuje nowotwory


całość cynku(II) może w przyszłości stanowić alternatywę dla dziś stosowanych leków przeciwnowotworowych, których antyrakowe działanie oparte jest na obecności cząstek platyny. Najnowsze dane wskazują, iż całość cynku(II) równie skutecznie zabija komórki rakowe, nie wywołując tak drastycznych efektów ubocznych terapii - donosi "Dalton Transactions".

nieruchomości żary

nasze biuero ogranizuje zielone szkoły oraz wycieczki dla dzieci oraz grup przedszkolnych. Zorganizowane przez nasze biuro wycieczki szkolne oraz zielone szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od codziennych zajęć szkolnych. W ofercie posiadamy szeroki wybór miejsc na zorganizowanie zielonych szkół oraz wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem i zainteresowaniem nauczycieli oraz pracowników szkół. W ofercie posiadamy wycieczki szkolny jednodniowe oraz tanie wycieczki szkolne. Nasze biuro zorganizuje udane wycieczki szkolne oraz zielone szkoły na każdą kieszeń i w dowolnym regionie Polski. Zapraszamy do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego. nasze biuero ogranizuje zielone szkoły oraz wycieczki dla dzieci oraz grup przedszkolnych. Zorganizowane przez nasze biuro wycieczki szkolne oraz zielone szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od codziennych

wycieczki szkolne Warszawa

zajęć szkolnych. W ofercie posiadamy szeroki wybór miejsc na zorganizowanie zielonych szkół oraz wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem i zainteresowaniem nauczycieli oraz pracowników szkół. W ofercie posiadamy wycieczki szkolny jednodniowe oraz tanie wycieczki szkolne. Nasze biuro zorganizuje udane wycieczki szkolne oraz zielone szkoły na każdą kieszeń i w dowolnym regionie Polski. Zapraszamy do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego.