harmonogram akademii z okazji Święta Uchwalenia Konstytucji 3 Maja


Agnieszka Głowacka - Wolniczak. Siemianowice

Hanna Krzysztofik. Ostrowiec Świętokrzyski Bożena Rzeźniczuk. Lublin wszystkim naszym studentom, pracownikom, absolwentom, partnerom, a również przyszłym studentom składamy NAJSERDECZNIEJSZE ŻYCZENIA!Iwona Bartkiewicz. Kłobuck Urszula Czerwińska. Gniezno Irena Gorzałczyńska. Radom

Zakończył się egzamin maturalny z języka polskiego na poziomie podstawowym, który był wiążący dla wszystkich maturzystów. Przebiegł spokojnie - poinformowała Centralna Komisja Egzaminacyjna.


Jeśli Prezydent Kaczyński tam z góry oglądał ulice Warszawy i innych polskich w zastępstwie 11 kwietnia, pewnie się dziwił, i było to przyjemne zdziwienie. W ciągu ledwo kilku godzin Jego powszechny konterfekt zmienił się o 180 stopni, a ocena Jego prezydentury stała się jednoznacznie pozytywna. 28 listopada 2009 odbyła się obrzęd wręczenia dyplomów magisterskich. Rektor, prof. Andrzej K. Koźmiński, gratulując absolwentom ukończenia studiów, radził, by natychmiast postawili sobie nowe cele. Wykład "W obronie biurokracji" wygłosił prof. Dariusz Jemielniak. A świętowanie uświetniły występy uczelnianego chóru Kameleon.

Agnieszka Płaska. Panki Przemysław Kujda. Siedlce Bożena Kulczyk. Libiąż
phoca_thumb_s_coinsWłaśnie została ogłoszona IX wersja Programu Stypendiów Pomostowych. W roku akademickim 2010/2011 czekają na Was stypendia w wysokości 500 zł miesięcznie, które będą wypłacane z wykorzystaniem 10 miesięcy.
 

phoca_thumb_s_plac_zabawW tegorocznej edycji rządowego programu Radosna szkoła złożono 8617 wniosków o dopłata zakupu wyposażenia miejsc zabaw w salach szkolnych natomiast na budowę szkolnych placów zabaw. 

W tym roku w budżecie państwa na realizację programu przeznaczono kwotę 150 milionów złotych. W pierwszej kolejności środki zostaną przeznaczone na nabycie pomocy dydaktycznych do miejsc zabaw w szkole. Wnioski takie złożyło bez mała 6 tysięcy szkół (spośród 13 tysięcy uprawnionych). Zgłoszone w tej edycji programu wnioski opiewają na kwotę ok. 50 milionów złotych.
 
Dofinansowanie zostanie przyznane również na refundację zakupionych już pomocy dydaktycznych. W dalszej kolejności środki z tegorocznego programu rządowego Radosna szkoła zostaną przeznaczone na modernizację i stworzenie szkolnych placów zabaw. Wnioski złożone w tej kategorii opiewają na ok. 57 mln.
 

Pozostałe środki finansowe zostaną przekazane tym szkołom, które po raz pierwszy złożyły wnioski w programie Radosna szkoła. Szkoły, które w tym roku nie dostaną wsparcia finansowego, mają szansę na otrzymanie dofinansowania w pierwszej kolejności w ramach przyszłorocznej edycji programu. Przypominamy, że kolejny data składania wniosków upływa 10 października 2010 roku.
 

 
Danuta Jegliczka. Brzeznica

raport z planu rozwoju zawodowego nauczyciela wychowania fizycznego ubiegającego się o poziom nauczyciela dyplomowanego


Grzegorz Zdzymira. Warszawa

Spotkanie z prof. Davidem Clutterbuckiem na przedmiot coachingu i mentoringu [Aktualności]


Współzałożyciel EMCC (European Mentoring & Coaching Council), prof. David Clutterbuck poprowadził 9 października 2009, na naszej uczelni wykłady i kurs dla członków EMCC Poland oraz osób zainteresowanych coachingiem, czyli wspieraniem i pomocą w indywidualnym rozwoju np. menedżerów.

Międzynarodowa narada "Hospital Management - wyzwania 2010" [Aktualności]


odbyła się w dniach 8-9 czerwca 2010 w siedzibie naszej Akademii. Tematem przewodnim wcześniejszy kasa szpitali - szkopuł zawierania niekorzystnych kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia, możliwości pozyskiwania środków finansowych, a dodatkowo prowadzenie przy użyciu szpitale nowoczesnej gospodarki finansowej. Uczestnikami konferencji była załoga zarządzająca, właściciele szpitali, jak oraz instytucje

Wyniki Matury 2010


W tym miejscu ogłaszać będziemy wszystkie najświeższe informacje na sprawa wyników matur. 

dzień dzisiejszy egzamin maturalny z WOS-u


phoca_thumb_s_egzamin1Ponad 67 tys. maturzystów przystąpiło do egzaminu pisemnego z wiedzy o społeczeństwie. WOS powinno się do grupy najchętniej wybieranych przedmiotów na maturze; w tym roku chęć zdawania tego tylko przedmiotu zadeklarowało w przybliżeniu 16 proc. maturzystów.

nieruchomości żary

nasze biuero ogranizuje zielone szkoły oraz wycieczki dla dzieci oraz grup przedszkolnych. Zorganizowane przez nasze biuro wycieczki szkolne oraz zielone szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od codziennych zajęć szkolnych. W ofercie posiadamy szeroki wybór miejsc na zorganizowanie zielonych szkół oraz wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem i zainteresowaniem nauczycieli oraz pracowników szkół. W ofercie posiadamy wycieczki szkolny jednodniowe oraz tanie wycieczki szkolne. Nasze biuro zorganizuje udane wycieczki szkolne oraz zielone szkoły na każdą kieszeń i w dowolnym regionie Polski. Zapraszamy do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego. nasze biuero ogranizuje zielone szkoły oraz wycieczki dla dzieci oraz grup przedszkolnych. Zorganizowane przez nasze biuro wycieczki szkolne oraz zielone szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od codziennych

wycieczki szkolne Warszawa

zajęć szkolnych. W ofercie posiadamy szeroki wybór miejsc na zorganizowanie zielonych szkół oraz wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem i zainteresowaniem nauczycieli oraz pracowników szkół. W ofercie posiadamy wycieczki szkolny jednodniowe oraz tanie wycieczki szkolne. Nasze biuro zorganizuje udane wycieczki szkolne oraz zielone szkoły na każdą kieszeń i w dowolnym regionie Polski. Zapraszamy do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego.