Wiosenne kwiaty, czyli pomagamy płeć nadobna Wiośnie dostosować ogródek - konspekt zajęć w oddziale sześciolatków


Bogusława Kukfisz. Staniew

 

phoca_thumb_s_plac_zabawW tegorocznej edycji rządowego programu Radosna buda złożono 8617 wniosków o donacja zakupu wyposażenia miejsc zabaw w salach szkolnych oraz na budowę szkolnych placów zabaw. 

W tym roku w budżecie państwa na realizację programu przeznaczono kwotę 150 milionów złotych. W pierwszej kolejności środki zostaną przeznaczone na nabycie pomocy dydaktycznych do miejsc zabaw w szkole. Wnioski takie złożyło w pewnym sensie 6 tysięcy szkół (spośród 13 tysięcy uprawnionych). Zgłoszone w tej edycji programu wnioski opiewają na kwotę ok. 50 milionów złotych.
 
Dofinansowanie zostanie przyznane plus na refundację zakupionych już pomocy dydaktycznych. W dalszej kolejności środki z tegorocznego programu rządowego Radosna buda zostaną przeznaczone na modernizację i utworzenie szkolnych placów zabaw. Wnioski złożone w tej kategorii opiewają na ok. 57 mln.
 

Pozostałe środki finansowe zostaną przekazane tym szkołom, które po raz pierwszy złożyły wnioski w programie Radosna szkoła. Szkoły, które w tym roku nie dostaną wsparcia finansowego, mają szansę na otrzymanie dofinansowania w pierwszej kolejności w ramach przyszłorocznej edycji programu. Przypominamy, że dodatkowy termin składania wniosków upływa 10 października 2010 roku.
 

 
Danuta Jegliczka. Brzeznica
 

phoca_thumb_s_plac_zabawW tegorocznej edycji rządowego programu Radosna szkoła złożono 8617 wniosków o dopłata zakupu wyposażenia miejsc zabaw w salach szkolnych zaś na budowę szkolnych placów zabaw. 

W tym roku w budżecie państwa na realizację programu przeznaczono kwotę 150 milionów złotych. W pierwszej kolejności środki zostaną przeznaczone na nabycie pomocy dydaktycznych do miejsc zabaw w szkole. Wnioski takie złożyło niejako 6 tysięcy szkół (spośród 13 tysięcy uprawnionych). Zgłoszone w tej edycji programu wnioski opiewają na kwotę ok. 50 milionów złotych.
 
Dofinansowanie zostanie przyznane dodatkowo na refundację zakupionych już pomocy dydaktycznych. W dalszej kolejności środki z tegorocznego programu rządowego Radosna buda zostaną przeznaczone na modernizację i tworzenie szkolnych placów zabaw. Wnioski złożone w tej kategorii opiewają na ok. 57 mln.
 

Pozostałe środki finansowe zostaną przekazane tym szkołom, które po raz pierwszy złożyły wnioski w programie Radosna szkoła. Szkoły, które w tym roku nie dostaną wsparcia finansowego, mają szansę na otrzymanie dofinansowania w pierwszej kolejności w ramach przyszłorocznej edycji programu. Przypominamy, że kolejny termin składania wniosków upływa 10 października 2010 roku.
 

 
Agata Elżbieta Sokołowska. Białystok Małgorzata Skrzypczak. Klucze Joanna Kwaśniewska. Żory

Magda Babiuch. Skawina

Iwona Birycka - Kowalska. Białystok
Zakończył się badanie maturalny z języka polskiego na poziomie podstawowym, kto był obowiązkowy dla wszystkich maturzystów. Przebiegł spokojnie - poinformowała Centralna komitet Egzaminacyjna.


phoca_thumb_s_egzaminChoć nie kwitną kasztany, dziś pisemna matura. Poprawkę z jednego przedmiotu zdają uczniowie-pechowcy w całej Polsce. W Poznaniu w V Liceum Ogólnokształcącym im. Klaudyny Potockiej to od początku do końca trzy osoby. Jedna z nich znowu przedstawi prezentację z języka polskiego.
phoca_thumb_s_indeksy2Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przygotowało projekt rozporządzenia, na skutek któremu uczelnie będą mogły odwołać papierowe indeksy jako dokumenty potwierdzające bieg studiów. Zgodnie z rozporządzeniem zostaną one zastąpione „kartami okresowych osiągnięć studenta” w postaci wydruków elektronicznych, podpisywanych jeno dzięki kierownika podstawowej jednostki organizacyjnej uczelni. Iwona Peplińska, Iwona Kujawińska. KoninMarta Legut. Sosnowiec W 2009 roku Akademia Leona Koźmińskiego, w charakterze jedyna Lechistan buda wyższa, znalazła się w prestiżowych rankingach edukacyjnych „Financial Times”. Zajęła 42 punkt wśród najlepszych europejskich uczelni biznesowych. lokalny audycja magisterski z zarządzania znalazł się na 36 miejscu w „Global Masters in Management”, a wg EMBA 2009 nasz program Executive MBA jest jednym ze 100 najlepszych na świecie Magdalena Słapa. Skawica

Baranem wchodzisz, baranem wychodzisz


baranProfesor Jan Hartman na łamach „Polityki” w bardzo ostrych słowach skrytykował nasz system szkolnictwa wyższego. Zarzuca mu utratę elitarności, niedostosowanie do wymogów rynku pracy i brak reakcji władz na rosnący stan bezrobocia między absolwentów. Do jego zarzutów w Kontrwywiadzie RMF FM odniosła się Barbara Kudrycka, minister nauki i szkolnictwa wyższego.

IX model Programu Stypendiów Pomostowychphoca_thumb_s_coinsWłaśnie została ogłoszona IX model Programu Stypendiów Pomostowych. W roku akademickim 2010/2011 czekają na Was stypendia w wysokości 500 zł miesięcznie, które będą wypłacane z wykorzystaniem 10 miesięcy.

Scenariusz zajęć kierowany metodą ośrodków pracy z uczniami niepełnosprawnymi umysłowo w stopniu umiarkowanym i znacznym


Hanna Jastrzębska. Nowogród

Scenariusz przedstawienia "W świecie barw"


Iwona Matiuszko. Słupsk

Hierarchia wartości w życiu człowieka


Alicja Majocha. Frysztak

nieruchomości żary

nasze biuero ogranizuje zielone szkoły oraz wycieczki dla dzieci oraz grup przedszkolnych. Zorganizowane przez nasze biuro wycieczki szkolne oraz zielone szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od codziennych zajęć szkolnych. W ofercie posiadamy szeroki wybór miejsc na zorganizowanie zielonych szkół oraz wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem i zainteresowaniem nauczycieli oraz pracowników szkół. W ofercie posiadamy wycieczki szkolny jednodniowe oraz tanie wycieczki szkolne. Nasze biuro zorganizuje udane wycieczki szkolne oraz zielone szkoły na każdą kieszeń i w dowolnym regionie Polski. Zapraszamy do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego. nasze biuero ogranizuje zielone szkoły oraz wycieczki dla dzieci oraz grup przedszkolnych. Zorganizowane przez nasze biuro wycieczki szkolne oraz zielone szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od codziennych

wycieczki szkolne Warszawa

zajęć szkolnych. W ofercie posiadamy szeroki wybór miejsc na zorganizowanie zielonych szkół oraz wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem i zainteresowaniem nauczycieli oraz pracowników szkół. W ofercie posiadamy wycieczki szkolny jednodniowe oraz tanie wycieczki szkolne. Nasze biuro zorganizuje udane wycieczki szkolne oraz zielone szkoły na każdą kieszeń i w dowolnym regionie Polski. Zapraszamy do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego.