Holendrzy skarżą się na molestowanie


Od początku marca do holenderskiego Kościoła katolickiego wpłynęło 350 skarg od osób, które twierdzą, że są ofiarami molestowania seksualnego ze okolica kleru w latach 50., 60., i 70.

całość przy użyciu zabawa po rekordzie świata: kontuzja Anity Włodarczyk okazuje się wiele poważniejsza, niż w pierwszej chwili sądzono i Polka prawdopodobnie nie wystartować już do końca sezonu. Prawdopodobnie czeka ją operacja. - Mamy to odchylenie listopadowe; jest przesunięcie w kierunku nowej grypy. W Polsce tak jak w przypadku krajów Zachodniej Europy wirus A/H1N1 zaczyna dominować - powiedział w TVN24 polski konsultant do spraw Epidemiologii prof. Andrzej Zieliński. W piątek do marszałka Sejmu klub PO prześle dwa projekty dotyczące zapłodnienia in vitro. Na środowym posiedzeniu klubu Platformy autorzy konkurencyjnych projektów w tej sprawie - Jarosław Gowin i Małgorzata Kidawa-Błońska - nie doszli do kompromisu; pozostaje jeden paragraf wzbudzający wątpliwości - kwestia mrożenia zarodków.Wbrew wcześniejszym informacjom uprzedni członek rządu sportu Mirosław Drzewiecki nie pył zawału i nie przebywa w szpitalu w Miami. Jak powiedział wysłannik PO Andrzej Biernat, Drzewiecki gorzej się poczuł, przeszedł badania w szpitalu, ale obecnie czuje się dobrze. dzisiaj nad ranem upadł rząd w Amsterdamie na skutek nieporozumień w obrębie koalicji w sprawie wycofania wojsk z Afganistanu w tym roku. prezes rady ministrów przedłoży w sobotę królowej Beatrix rezygnacje ministrów Partii Pracy (PvdA). ogon chętnych do zajęcia drugiego, obok Roberta Kubicy, miejsca w teamie Renault na przyszły pora roku jest raz po raz dłuższa. Na giełdzie pojawiło się kolejne nazwisko – to uznawany jeszcze kilka lat temu za najbardziej utalentowanego z japońskich kierowców – Takuma Sato.

Redaktor naczelny tygodnika "Nie" Jerzy Urban nie musi usprawiedliwiać się logo Króla, byłego naczelnego "Wprost", zaś umieszczać w prasie sprostowania twierdzeń, by był on agentem SB - zdecydował Sąd Okręgowy w Warszawie. Tygodnik Urbana napisał, że koronowany władca był agentem SB o kryptonimie "Rycerz".

Demokratyczni senatorzy USA ostrzegają, że prymat Białego Domu dotycząca wysłania dodatkowych wojsk do Afganistanu napotka na opór - powiedział przewodniczący senackiej Komisji ds. Sił Zbrojnych, senator Carl Levin. Masz wrażenie, że po raz pozostały przeżywasz na skroś to samo?

Globalna gospodarka zaczęła powracać do zdrowia - uważa najważniejszy ekonomista Międzynarodowego Funduszu Walutowego Olivier Blanchard. Jak jakkolwiek podkreśla, by naprawa błędu była trwała, konieczne jest przeorientowanie gospodarki Stanów Zjednoczonych na eksport, zaś Azji na import. Członkowie niemieckiego rządu mogą otrzymać inne szczepionki przeciwko nowej grypie, niż te zamówione w celu masowych szczepień - podał w najnowszym wydaniu tygodnik "Der Spiegel". wyrok ta spotkała się w ostrą krytyką oraz zarzutami o dyskryminację. Argentyna została oskarżona z wykorzystaniem Brytyjczyków o eskalowanie na dopiero co konfliktu o Falklandy. Statek z ładunkiem specjalistycznego sprzętu do poszukiwań został aresztowany za pomocą argentyńczyków, gdyż rząd w Buenos Aires chce powstrzymać odwiertom w rejonie Falklandów - informuje telegraph.co.uk.Naukowcy badający w rejonie miasta Mazsalaca na północy Łotwy krater, o którym początkowo myślano, że powstał w wyniku upadku meteorytu, oświadczyli, że była to mistyfikacja. Dół wykopano łopatą. Gazprom wznawia dostawy gazu na Białoruś w pełnym wymiarze - ogłosiła rzeczniczka Kremla. wprzódy wicepremier Białorusi Uładzimir Siemaszko oświadczył, że jego obrębek zapłacił Rosji 187 milionów dolarów, stanowiących spłatę długu za gaz. dodatkowo Gazprom poinformował o spłacie swoich długów przy Białorusi. Pieniądze w zamian za złożenie broni za pośrednictwem rebeliantów - tak w największym skrócie przedstawia się zarys planu pojednania, kto ujawnił w piątek prezydent Afganistanu Hamid Karzaj. Afgański prezydent przedstawi swój idea amnestii 28 stycznia na międzynarodowej konferencji w Londynie.

Notariusze ukrani za zakaz "dwa w jednym"


35 tys. zł kary nałożył urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów na Krajową Radę Notarialną. Zdaniem Urzędu zapis z kodeksu etycznego notariusza, mówiący, iż "notariuszowi nie jest dozwolone bez zgody Rady Izby Notarialnej inicjować kancelarii w budynku, w którym mieści się już inna kancelaria" ogranicza konkurencję pośrodku przedstawicielami tego zawodu. KRN zapowiada odwołanie.

USA: Zatonęła płonąca platforma wiertnicza


Na Zatoce Meksykańskiej zatonęła amerykańska platforma wiertnicza, dokąd w środę doszło do eksplozji i pożaru. Władze USA poinformowały o zagrożeniu wyciekiem ropy. Na morzu non stop trwają poszukiwania 11 zaginionych robotników.

Polityczna sensacja na festiwalu w Wenecji


Polityczna sensacja na festiwalu filmowym w Wenecji: przybył tam w pierwszy dzień tygodnia prezydent Wenezueli Hugo Chavez. Został w pojedynkę gość dzięki amerykańskiego reżysera Olivera Stone'a na premierę jego filmu dokumentalnego "South of the Border".

Obama: Popieramy Izrael, ale...


Prezydent USA Barack Obama oświadczył w czwartek, że nigdy nie odstąpi od poparcia dla bezpieczeństwa Izraela, wszelako Waszyngton musi też brać pod uwagę los narodu palestyńskiego.

zagadka włosów premiera Berlusconiego


O "zagadce" włosów premiera Silvio Berlusconiego piszą włoskie gazety publikując jego trzy zdjęcia z pięciu ostatnich dni. zapewne na nich wyraźnie, jak różnie prezentuje się naczelny rządu, gdy ma ufarbowane i uzupełnione nad halo kłaki i jak nie stosuje żadnej charakteryzacji.

nieruchomości żary

nasze biuero ogranizuje zielone szkoły oraz wycieczki dla dzieci oraz grup przedszkolnych. Zorganizowane przez nasze biuro wycieczki szkolne oraz zielone szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od codziennych zajęć szkolnych. W ofercie posiadamy szeroki wybór miejsc na zorganizowanie zielonych szkół oraz wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem i zainteresowaniem nauczycieli oraz pracowników szkół. W ofercie posiadamy wycieczki szkolny jednodniowe oraz tanie wycieczki szkolne. Nasze biuro zorganizuje udane wycieczki szkolne oraz zielone szkoły na każdą kieszeń i w dowolnym regionie Polski. Zapraszamy do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego. nasze biuero ogranizuje zielone szkoły oraz wycieczki dla dzieci oraz grup przedszkolnych. Zorganizowane przez nasze biuro wycieczki szkolne oraz zielone szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od codziennych

wycieczki szkolne Warszawa

zajęć szkolnych. W ofercie posiadamy szeroki wybór miejsc na zorganizowanie zielonych szkół oraz wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem i zainteresowaniem nauczycieli oraz pracowników szkół. W ofercie posiadamy wycieczki szkolny jednodniowe oraz tanie wycieczki szkolne. Nasze biuro zorganizuje udane wycieczki szkolne oraz zielone szkoły na każdą kieszeń i w dowolnym regionie Polski. Zapraszamy do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego.