Adamek twierdzi, że wygra, a Gołota ripostuje


- Adamek zaprosił mnie do tańca, w takim razie nie mogłem odmówić - tak o pojedynku, okrzykniętym walką stulecia w polskim boksie, mówi Andrzej Gołota.

kiedy Polacy w kraju mogą coraz zastanowić się nad wyborem kandydata do Pałacu Prezydenckiego, amerykańska Polonia wotum ma już za sobą. O godz. 2 w nocy czasu polskiego zamknięto lokale wyborcze na Wschodnim Wybrzeżu, a godzinę w dalszym ciągu w chicagowskim okręgu konsularnym. Do 5 wcześnie rano brać udział w głosowaniu mogli Polacy na Zachodnim Wybrzeżu. Władze Chin poinformowały we wtorek, że środa będzie dniem żałoby narodowej po ofiarach zeszłotygodniowego trzęsienia ziemi. Ciepłe słowa usłyszał od Silvio Berlusconiego prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka. Od wizytującego Mińsk premiera makaroniarz Białorusin usłyszał, że wskutek tego wygrywa wybory, że "naród go kocha".wyrok polskiego premiera Donalda Tuska, który ogłosił, że nie wystartuje w wyborach prezydenckich przypadkiem w dłuższej perspektywie dać wyraz się mądrym posunięciem - komentuje język niemiecki tygodnik "Der Spiegel" w internetowym wydaniu. W zbliżającym się sezonie ligi akademickiej syn słynnego Michaela Jordana - Marcus, zadebiutuje w koszykarskiej drużynie University of Central Florida. zanim wybiegnie na boisko, szkoła wyższa przypuszczalnie zadziać aż trzy miliony dolarów. całokształt z powodu jego... butów. Ostatnich sześciu finalistów przyszłorocznych mistrzostw świata w piłce nożnej wyłonią środowe mecze barażowe. W Europie najbliżej awansu jest Francja, która na Stade de France w podparyskim Saint-Denis spotka się z Irlandią. W Dublinie "Trójkolorowi" wygrali 1:0.

Rośnie ilość osób cierpiących na powikłania pogrypowe i zapalenie płuc na Zachodniej Ukrainie. Hospitalizowanych jest już 951 osób, z czego 497 to dzieci. W ostatnich dniach na Ukrainie zmarły 34 osoby. W warszawskim Rządowym centrum Bezpieczeństwa zebrali się eksperci, by sprawdzić, czy wirus nie zagraża naszym terenom przygranicznym.

Rząd Litwy, organizacje zrzeszające pracodawców i cześć związków zawodowych podpisały układ narodowe mające na celu ustabilizowanie gospodarczej i finansowej sytuacji kraju. umowa przewiduje m.in. obniżenie emerytur, rent i wynagrodzeń. Robert Mateusiak i Nadieżda Kostiuczyk (Hubal Białystok) nie zdołali awansować w grze mieszanej do ćwierćfinałów badmintonowego turnieju cyklu niewymownie Series - China Open (pula nagród 250 tys. dolarów).

Chorwacja może zakończyć negocjacje akcesyjne z Unią Europejską w 2010 roku, ale Zagrzeb musi się jeszcze poprawić w kilku dziedzinach, w tym we współpracy z Międzynarodowym Trybunałem Karnym dla byłej Jugosławii - ocenili w środę europosłowie komisji spraw zagranicznych Parlamentu Europejskiego. Słowacja w niezwykły wybieg wygrała z Włochami 3-2 w ostatnim meczu grupy F piłkarskich mistrzostw świata w RPA i odprawiła ich do domu! To największa sensacja mundialu w RPA, w którym nie ma już mistrza i wicemistrza świata! sprinter z Jamajki Usain Bolt, trzykrotny złocisty medalista sierpniowych lekkoatletycznych mistrzostw świata w Berlinie, zwyciężył po raz pozostały z rzędu w plebiscycie "Mistrz mistrzów" organizowanym przez francuski diariusz sportowy "L'Equipe".Są mutacje w wirusie świńskiej grypy - poinformowała Światowa zrzeszenie Zdrowia. Stwierdzono je w trzech próbkach wirusa w Norwegii. asystent zbiorowy NATO Anders Fogh Rasmussen powiedział w czwartek, że Sojuszowi nie wolno odwracać się plecami od Afganistanu, gdyż to zwiększyłoby zagrożenie ze strony Al-Kaidy i niepewność w Azji Środkowej. W Byalalu, na peryferiach miasta Bangalore, indyjskiej "doliny krzemowej" doszło we wtorek rankiem do strzelaniny miedzy siłami bezpieczeństwa a dwoma uzbrojonymi napastnikami, których policja usiłowała zatrzymać poprzednio budynkiem środek badań kosmicznych (Indian Space Reasearch Organisation - ISRO) - poinformował wyraziciel ISRO.

Legia gród nad Wisłą - Odra Wodzisław 0-1


W meczu 19. kolejki Ekstraklasy Legia Warszawa gościła Odrę Wodzisław. Podopieczni Jana Urbana będący zdecydowanym faworytem tej konfrontacji nie zdołali natomiast wtargnąć walczących o koszty utrzymania gości. Waleczni wodzisławianie odnieśli sensacyjne zwycięstwo po golu Piotra Piechniaka z 45. minuty.

Trzęsienie ziemi w Chinach. Jest ponad 600 ofiar


Do 617 wzrosła kwota ofiar śmiertelnych silnego trzęsienia ziemi w prowincji Qinghai na Wyżynie Tybetańskiej w północno-zachodnich Chinach. Szacuje się, że pod gruzami pogrzebanych jest wciąż nad 300 osób - informuje państwowa przedstawicielstwo Xinhua.

KE będzie rozmawiać z władzami Brukseli o bezpieczeństwie


Bruksela: po zeszłotygodniowej publikacji filmu z kamer w metrze, który pokazuje nieokrzesany przystęp na bułgarskiego stażystę w Parlamencie Europejskim, KE zapowiedziała w środę ożywienie w rozmowach z władzami miasta kwestii bezpieczeństwa wokół instytucji UE.

Spał ze zmarłą żoną przez pięć lat


niejaki Wietnamczyk wykopał ciało swojej zmarłej żony z grobu, zaniósł do domu i spał opodal niego przy użyciu pięć lat. mąż tłumaczył, że w dalszym ciągu chciał domyślać się podobieństwo swojej wybranki. O nietypowej sprawie poinformowała agencja Reuters, powołując się na lokalne czwarta władza

Lech Kaczyński Narodowym Bohaterem Gruzji


Prezydent Micheil Saakaszwili polecił nadać pośmiertnie Lechowi Kaczyńskiemu tytuł i order Narodowego Bohatera Gruzji - poinformowały służby prasowe kancelarii prezydenckiej w Tbilisi.

nieruchomości żary

nasze biuero ogranizuje zielone szkoły oraz wycieczki dla dzieci oraz grup przedszkolnych. Zorganizowane przez nasze biuro wycieczki szkolne oraz zielone szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od codziennych zajęć szkolnych. W ofercie posiadamy szeroki wybór miejsc na zorganizowanie zielonych szkół oraz wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem i zainteresowaniem nauczycieli oraz pracowników szkół. W ofercie posiadamy wycieczki szkolny jednodniowe oraz tanie wycieczki szkolne. Nasze biuro zorganizuje udane wycieczki szkolne oraz zielone szkoły na każdą kieszeń i w dowolnym regionie Polski. Zapraszamy do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego. nasze biuero ogranizuje zielone szkoły oraz wycieczki dla dzieci oraz grup przedszkolnych. Zorganizowane przez nasze biuro wycieczki szkolne oraz zielone szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od codziennych

wycieczki szkolne Warszawa

zajęć szkolnych. W ofercie posiadamy szeroki wybór miejsc na zorganizowanie zielonych szkół oraz wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem i zainteresowaniem nauczycieli oraz pracowników szkół. W ofercie posiadamy wycieczki szkolny jednodniowe oraz tanie wycieczki szkolne. Nasze biuro zorganizuje udane wycieczki szkolne oraz zielone szkoły na każdą kieszeń i w dowolnym regionie Polski. Zapraszamy do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego.