16-latek zabił sześć byków; "mam to w genach"


Szesnastoletni hiszpański matador zabił sześć byków podczas jednego popołudnia. Takiego wyczynu podejmowali się do tej pory na odwrót doświadczeni matadorzy.

członek rządu spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow oświadczył, że jego obrębek oczekuje wyjaśnień dotyczących planów rozmieszczenia w Bułgarii elementów amerykańskiej tarczy antyrakietowej. Po dwóch porażkach z o tyle o ile w Wiśle Kraków zawrzało. Oficjalnej informacji o planowanej dymisji trenera Macieja Skorży nie ma, ale pojawiły się za to doniesienia, kto mógłby go zastąpić. jeszcze raz w roli głównej występuje wytrawny Winfried Schaefer. Ten sam, kto już przegrał ze Skorżą wyścig o posadę. Setki byłych żołnierzy, którzy uczestniczyli w wykonywaniu egzekucji przeciwników dyktatury gen. Augusto Pinocheta (1973-1990) w Chile deklaruje gotowość ujawnienia szczegółów tych zbrodni, pod warunkiem, że zagwarantuje się im bezpieczeństwo - pisze z Santiago filia AP.towarzyszka życia jednego z najbogatszych Polaków, Grażyna Kulczyk odpowiadała na pytania śledczych z grupy "Generał", prowadzących inkwizycja ws. śmierci marka Papały - pisze we wtorek "Dziennik". Jak podkreśla gazeta, nie ma mowy o postawieniu jej jakichkolwiek zarzutów Były czeski premier, przywódca prawicowej Obywatelskiej Partii Demokratycznej (ODS) Mirek Topolanek został uderzony kamieniem w twarz w ataku, jakiego dokonano na niego na kąpielisku w mieście Hustopecze w powiecie Brzeclav na południowych Morawach - poinformował przedstawiciel ODS Martin Kupka. Jarosław Kaczyński nie był autorem pomysłu pochowania swojego brata i jego małżonki na Wawelu - mówił w "Kropce nad i" Adam Bielan, europoseł PiS. bliźni kolega zmarłego tragicznie zmarłego prezydenta dodał jednocześnie, że pryncypał PiS był całkiem przekonywany do tego pomysłu. - Ta decyzja jest nie do cofnięcia - oświadczył jednocześnie Bielan. I skrytykował tych, którzy protestują przeciw pochówkowi pary prezydenckiej w Krakowie.

Po wygranych wyborach prezydenckich Wiktor Janukowycz próbuje zmajstrować też chętny do współpracy rząd, który zastąpiłby gabinet pod kierownictwem jego rywalki Julii Tymoszenko. Janukowycz podał już nazwiska trzech kandydatów na stołek nowego premiera.

Najwyżsi rangą policjanci, samorządowcy i biznesmeni, w tym jeden rozpracowywany za pośrednictwem Europol, na wspólnej imprezie z okazji święta policji zorganizowanej za pośrednictwem związek profesjonalny Komendy Stołecznej Policji. O kontrowersyjnym bankiecie z lipca pisze "Polityka". Koszykarze Cleveland Cavaliers nieoczekiwanie przegrali w niedzielę we własnej hali z jedną ze słabszych drużyn ligi NBA - Charlotte Bobcats 88:91. mimo porażki zachowali pierwsze lokalizacja w Konferencji Wschodniej, ale dzielą je aktualnie z Boston Celtics.

- Polskie banki mogą być zainteresowane zakupem BZ WBK - twierdzi w TVN CNBC firma Michał Sobolewski, analityk domu maklerskiego IDM S.A. Analitycy jako potencjalnych nabywców wymieniają Pekao SA i PKO BP. boss BZ WBK mówi o długiej liście chętnych, na której nie ma chociaż polskich instytucji. PKP Intercity od września chce znieść akcja pociągów na Zamojszczyźnie. interes tłumaczy, że jeździ nimi za odrobinę osób, wobec tego połączenia są nierentowne. żywot chcą w zamian uruchomić komunikację autobusową. W RPA wrze. Trwają starcia młodzieży z policją po tym, gdy sąd wypuścił na swoboda rapera oskarżonego o zabicie czwórki dzieci w ciągu nielegalnych wyścigów samochodowychW związku z epidemią grypy na Ukrainie, prezydent Wiktor Juszczenko zwrócił się o pomocnik do Lecha Kaczyńskiego. polski kierownik nie odmówił i już podjął zupa kroki w tej sprawie. zaraza grypy na Ukrainie zabiła już 48 osób, zachorowało na nią 150 tys. Nowy Rok na ogół witany jest w domach. doba w przyszłości rodacy zaczynają odchudzanie i rzucanie palenia. większa część Polaków, 62 proc. ankietowanych, nie zamierza jakkolwiek umilać noworocznych postanowień. przeciwnie 17 proc. deklaruje, że podejmie jakieś zobowiązanie - wynika z sondażu GfK Polonia dla "Rzeczpospolitej". Pierwszy w historii odznaczenie igrzysk olimpijskich, które rozegrano w 1896 roku w Atenach, został podejrzany z Muzeum Sportu w Tokio – informuje przedstawicielstwo AFP.

PiS chce skasować Sekułę


Prawo i słuszność chce odwołać Mirosława Sekułę (PO) z funkcji przewodniczącego hazardowej komisji śledczej. notka PiS przygotowują już trafny wniosek. blok uważa, że Sekuła dezorganizuje prace komisji.

Wybory w Afganistanie: Anulowano 200 tys. głosów


Z powodu nieprawidłowości anulowano plus minus 200 tysięcy głosów, oddanych w sierpniowych wyborach prezydenckich w Afganistanie - podała afgańska Niezależna komisja Wyborcza (NKW).

2 lata za Che Guevarę, Pałac Kultury do rozbiórki?


dopisek Lewicy: Tadeusz Iwiński i Sławomir Kopyciński zapowiedzieli w czwartek zaskarżenie do TK części wrześniowej nowelizacji Kodeksu karnego, która rozszerza przepis dotyczący propagowania ustrojów totalitarnych, w tym komunizmu.

"Co jej odbiło? Gdzie był trener?"


To jakiś koszmarny sen - tak podejrzenia o doping u polskiej biegaczki określa boss PKOl Piotr Nurowski. Jak dodał, "łudzi się", że okaz B wykaże czystość Kornelii Marek. jeśli nie, to według niego odpowiedzialni są sama narciarka i dyrekcja trenerski. szef zapewnia jednak, że stypendium za 6. miejsce w olimpijskiej sztafecie przypadkiem posiać na to samo Marek.

Włochy: W Modenie zatrzymano 25 członków kamorry


W położonej na północy italianiec Modenie, która cieszy się sławą spokojnego miasta kultury, elegancji i wysokiego poziomu życia, milicja do walki z mafią zatrzymała 25 mafiosów i wspólników kamorry. Należą oni do jej najgroźniejszego gangu Casalesi.

nieruchomości żary

nasze biuero ogranizuje zielone szkoły oraz wycieczki dla dzieci oraz grup przedszkolnych. Zorganizowane przez nasze biuro wycieczki szkolne oraz zielone szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od codziennych zajęć szkolnych. W ofercie posiadamy szeroki wybór miejsc na zorganizowanie zielonych szkół oraz wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem i zainteresowaniem nauczycieli oraz pracowników szkół. W ofercie posiadamy wycieczki szkolny jednodniowe oraz tanie wycieczki szkolne. Nasze biuro zorganizuje udane wycieczki szkolne oraz zielone szkoły na każdą kieszeń i w dowolnym regionie Polski. Zapraszamy do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego. nasze biuero ogranizuje zielone szkoły oraz wycieczki dla dzieci oraz grup przedszkolnych. Zorganizowane przez nasze biuro wycieczki szkolne oraz zielone szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od codziennych

wycieczki szkolne Warszawa

zajęć szkolnych. W ofercie posiadamy szeroki wybór miejsc na zorganizowanie zielonych szkół oraz wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem i zainteresowaniem nauczycieli oraz pracowników szkół. W ofercie posiadamy wycieczki szkolny jednodniowe oraz tanie wycieczki szkolne. Nasze biuro zorganizuje udane wycieczki szkolne oraz zielone szkoły na każdą kieszeń i w dowolnym regionie Polski. Zapraszamy do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego.