Stenka dała się oszpecić


"Czy poznajecie kto to jest?", "Co to za aktorka?" - takie pytania pojawiły się w polskich mediach, gdy na plakatach teatralnych ukazał się konterfekt markiza de Sade ze spektaklu "Marat/Sade". Za obliczem tej szpetnej postaci kryła się piękna aktorka... Danuta Stenka.

Robert Zemeckis przesłuchuje kandydatów do roli Johna Lennona w przygotowywanej przez niego nowej wersji filmu "Żółta łódź podwodna". Bridget Jones być może ponownie wróci na ekrany. Tym razem jednak na małe. Odtwórca roli Hansa Landy w "Bękartach wojny", austriacki histrion Christoph Waltz " zadebiutuje w charakterze reżyser.ekipa dźwiękowy Bullys wystąpi na tegorocznej edycji Selector Festivalu w Krakowie. Ula Cieplak wystąpi wkrótce w roli swatki. "Ofiarami" jej działań będą Ania i Maciek. wokalista Ronnie James Dio przegrał walkę z rakiem. 67-letni artysta zmarł w niedzielę (16 maja).

Ponad rok od uroczystej polskiej prapremiery do kin trafi "City Island" - amerykańsko-polska koprodukcja Grzegorza Hajdarowicza z udziałem Andy'ego Garcii i z muzyką Jana A.P. Kaczmarka.

Ramówka telewizyjna części stacji dziś funkcjonuje jeszcze w zmienionej formie. Paweł Zduński, jeden z bliźniaków w "M jak miłość", nie ma łatwego życia. Scenarzyści przygotowali dla niego kolejne wyzwanie: będzie podejrzewał, że jest zarażony wirusem HIV.

Gwiazdy roku 2009, inspirujące się latami 80. Lista! Nikita Michałkow, najsłynniejszy i w najwyższym stopniu ustosunkowany rosyjski reżyser, niespodziewanie ściągnął na siebie gromy krytyki w związku ze swoim nowym, epickim filmem wojennym "Exodus: Spaleni słońcem 2", który walczy o Złotą Palmę na festiwalu w Cannes. Czy najważniejsze filmowe dzieła "pisane" są pod męskich aktorów? Przyjrzyjmy się bliżej nominowanym w tym roku do Oscara rolom żeńskim.Autorzy utworu "Lech Wałęsa", pochodząca z Tczewa metalowa grupa Holy Smoke, po kilku tygodniach starań spotkali się z byłym prezydentem i wręczyli mu nagranie swojego hołdu. Hanna Krall, kronikarka losów polskich Żydów, mówi sama o sobie, że żyje życiem zwielokrotnionym o opowieści swych bohaterów. W czwartek autorka "Zdążyć przed Panem Bogiem" skończy 75 lat. Keith Richards zapowiedział, że nowy album filatelistyczny The Rolling Stones może powstać jeszcze przed końcem 2010 roku.

Mike Patton w Polsce!


wiodący muzyczny awangardzista, amerykaniec Mike Patton, wystąpi 22 lipca w Polsce w ramach filmowego festiwalu Era Nowe Horyzonty, który odbędzie się we Wrocławiu.

Księga filmów Felliniego


"Gdy robię film, jestem jak Krzysztof Kolumb dowodzący wyprawą, która ciągle chce zawrócić" - te słowa Federica Felliniego znalazły się na okładce wydanego w Polsce albumu poświęconego życiu i twórczości wybitnego włoskiego reżysera.

objawienie za 100 mln funtów


Rzeczoznawcy sztuki są przekonani, że odcisk palca odkryty na płótnie obrazu nabytego na aukcji za 19 tys. USD może być dowodem na to, iż płótno wyszło spod pędzla Leonarda da Vinci i jest warte 100 mln funtów - donosi tygodnik "Antiques Trades Gazette".

Dezerter i Eye For An Eye: punk na winylach


Dzięki wydawnictwu Pasażer na płytach winylowych ukażą się albumy Dezertera "Ile procent duszy?" i Eye For An Eye "Cisza".

Będzie poprawka dyrektora artystycznego w Teatrze Nowym


Zbigniew Brzoza zostanie odwołany z funkcji dyrektora artystycznego Teatru Nowego w Łodzi. Taką decyzję podjął prezydent miasta po zapoznaniu się z wynikami referendum, jakie w czwartek przeprowadzono wśród pracowników placówki.

nieruchomości żary

nasze biuero ogranizuje zielone szkoły oraz wycieczki dla dzieci oraz grup przedszkolnych. Zorganizowane przez nasze biuro wycieczki szkolne oraz zielone szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od codziennych zajęć szkolnych. W ofercie posiadamy szeroki wybór miejsc na zorganizowanie zielonych szkół oraz wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem i zainteresowaniem nauczycieli oraz pracowników szkół. W ofercie posiadamy wycieczki szkolny jednodniowe oraz tanie wycieczki szkolne. Nasze biuro zorganizuje udane wycieczki szkolne oraz zielone szkoły na każdą kieszeń i w dowolnym regionie Polski. Zapraszamy do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego. nasze biuero ogranizuje zielone szkoły oraz wycieczki dla dzieci oraz grup przedszkolnych. Zorganizowane przez nasze biuro wycieczki szkolne oraz zielone szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od codziennych

wycieczki szkolne Warszawa

zajęć szkolnych. W ofercie posiadamy szeroki wybór miejsc na zorganizowanie zielonych szkół oraz wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem i zainteresowaniem nauczycieli oraz pracowników szkół. W ofercie posiadamy wycieczki szkolny jednodniowe oraz tanie wycieczki szkolne. Nasze biuro zorganizuje udane wycieczki szkolne oraz zielone szkoły na każdą kieszeń i w dowolnym regionie Polski. Zapraszamy do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego.