"To próba zamknięcia ust dziennikarzom"


ekipa TVN wydała oświadczenie w związku z zarzutem postawionym dziennikarzowi TVN24 Krzysztofowi Skórzyńskiemu. Usłyszał on zarzut ujawnienia tajemnicy państwowej - chodzi o upublicznienie zeznań prokuratorów ws. akcji CBA w resorcie rolnictwa, która doprowadziła do dymisji Andrzeja Leppera.

Tomasz Lis, autor i prowadzący program "Tomasz Lis na żywo" w TVP 2, a od niedawna też redaktor szef tygodnika "Wprost", poprowadzi w Dwójce program "Wybory 2010". Czołowi niemieccy politycy byli śledzeni na ukaz bulwarowego pisma "Bunte" – ujawnił tygodnik ”Stern”. Teleturniej ”Milionerzy” w TVN po czterech odcinkach gromadzi w tym sezonie średnio 2,6 mln widzów. Wydanie, w którym po raz pierwszy w historii polskiej edycji programu padła główna wygrana, obejrzało 2,8 mln osób.Udział w rynku Eski muzyka rockowa wynosi 1,1 proc. To perfekcyjny następstwo tej sieci od czasu rozpoczęcia nadawania w obecnym kształcie, co nastąpiło nad rok temu. Budżet warszawskiego oddziału Telewizji Polskiej w przyszłym roku będzie widać o ponad jedną trzecią niższy niż w br. M.in. z powodu zmniejszenia pensji dziennikarze ośrodka w ramach protestu chcą w okresie świątecznym odmówić pracy dla "Telewizyjnego Kuriera Warszawskiego". Latem ramówka Programu III Polskiego Radia może się poważnie zmienić. Jak nadzwyczaj – zdecyduje zarząd Polskiego Radia, zapewne w przyszłym tygodniu.

O powołanie komisji trójstronnej z udziałem przedstawicieli Związku Zawodowego Twórców Kultury Polskiej (ZZTKP), rządu i parlamentu, o zwiększenie środków na finansowanie kultury do 1 proc. budżetu państwa i przyjęcie ustawy o ubezpieczeniu społecznym twórców i ich rodzin zaapelowali w uchwale uczestnicy Kongresu Twórców Kultury Polskiej, który obradował w Toruniu.

TVN SA ujawnił wczoraj szacunkowe przychody osiągnięte w trzecim kwartale br. i liczbę abonentów platformy N. Tomasz Sianecki odchodzi z "Faktów" TVN. - Chcemy jednak, aby pozostał w firmie - zapewnia wyraziciel stacji, Karol Smoląg.

telewizja Lechistan chce sprawdzić, jak publika oceniają emitowane na jej antenach programy i propozycje nowych produkcji. 200 tys. zł odszkodowania zapłaci "Fakt" za opublikowanie zdjęć 14-latki, ofiary gwałtu zbiorowego - to prawomocny wyrok Sądu Apelacyjnego w Warszawie. Obniżył on o 50 tys. zł kwotę, którą przyznał powódce sąd I instancji, bo zdjęcia znalazły się też w internecie. Z ramówki TVP 1 coraz w tym miesiącu spadną programy "Na tropie" i "Koniec końców" – dowiedzieliśmy się nieoficjalnie.publikacja "Przekrój", do którego należą tygodnik "Przekrój" i miesięcznik "Sukces", chce stworzyć w ramach struktury stanowisko wydawcy. Tomasz Kasprzyk pozostanie w Antyradiu (Eurozet) jako prezes muzyczny, w dalszym ciągu będzie prowadził też poranne pasmo. Jak już informowaliśmy w ”Presserwisie”, na stanowisku dyrektora programowego, na razie w charakterze p.o., zastąpi go Krzysztof Łuszczewski. Od lutego Marek Sowa będzie prezesem wydawnictwa Axel Springer Polska, gdzie zastąpi Floriana Felsa - podała spółka w komunikacie. sowa to m.in. b. zwierzchnik Agory.

zamach w Kabulu; "zabiliśmy kilku żołnierzy"


W samobójczym zamachu w Kabulu przed siedzibą sił NATO zginęło trzech Afgańczyków, a rannych mogło zostać chociażby 70 osób - podała agencja Associated Press, powołując się na afgańskie władze.

Oddziały regionalne TVP odzyskają piętnaście minut


Oddziały regionalne Telewizji Polskiej odzyskają połowę wieczornego pasma, którą straciły jesienią.

"New York Times" będzie płatny w Internecie


diariusz "New York Times" od przyszłego roku będzie pobierał opłaty za dostęp do swojego serwisu internetowego.

160 tys. zł zebrano na Charytatywnym Balu Dziennikarzy


Prezydent Lech Kaczyński z małżonką, przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek i minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski bawili się na 12. Charytatywnym Balu Dziennikarzy. Zebrano ponad 160 tys. zł, które zostaną przekazane dzieciom z rodzin zastępczych i rodzinnym domom dziecka.

Carla Bruni została redaktorką naczelną


Francuska pierwsza dama, piosenkarka i była modelka Carla Bruni-Sarkozy do swych licznych obowiązków dodała jeszcze jeden - pozycja redaktorki naczelnej kobiecego dodatku dziennika "Le Figaro".

nieruchomości żary

nasze biuero ogranizuje zielone szkoły oraz wycieczki dla dzieci oraz grup przedszkolnych. Zorganizowane przez nasze biuro wycieczki szkolne oraz zielone szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od codziennych zajęć szkolnych. W ofercie posiadamy szeroki wybór miejsc na zorganizowanie zielonych szkół oraz wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem i zainteresowaniem nauczycieli oraz pracowników szkół. W ofercie posiadamy wycieczki szkolny jednodniowe oraz tanie wycieczki szkolne. Nasze biuro zorganizuje udane wycieczki szkolne oraz zielone szkoły na każdą kieszeń i w dowolnym regionie Polski. Zapraszamy do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego. nasze biuero ogranizuje zielone szkoły oraz wycieczki dla dzieci oraz grup przedszkolnych. Zorganizowane przez nasze biuro wycieczki szkolne oraz zielone szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od codziennych

wycieczki szkolne Warszawa

zajęć szkolnych. W ofercie posiadamy szeroki wybór miejsc na zorganizowanie zielonych szkół oraz wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem i zainteresowaniem nauczycieli oraz pracowników szkół. W ofercie posiadamy wycieczki szkolny jednodniowe oraz tanie wycieczki szkolne. Nasze biuro zorganizuje udane wycieczki szkolne oraz zielone szkoły na każdą kieszeń i w dowolnym regionie Polski. Zapraszamy do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego.