Satelity NASA wykryły niespodziewane zjawisko


Zaczęła topnieć wieko lodowa Wschodniej Antarktydy, która do tej pory była uznawana za najbardziej niezachwiany i nie poddający się rosnącym temperaturom lądolód - twierdzą badacze, na podstawie pomiarów wykonanych w ramach misji GRACE, realizowanej za pomocą NASA i niemiecki Aerospace Center Gravity Recovery and Climate Experiment.

Nowe czujniki do przewidywania lawin błotnych


Naukowcy z Uniwersytetu Southampton pracują nad czujnikiem do przewidywania lawin błotnych. Liczą, że całkowicie prace uda im się zakończyć do końca tego roku - napisano w komunikacie prasowym brytyjskiego Uniwersytetu Southampton.

Latające laboratorium zajrzy pod Antarktydę


Latające laboratorium NASA pomoże naukowcom badać topniejącą powłokę lodową w Zachodniej Antarktydzie. Loty rozpoczną się w połowie października, a ich zadaniem jest konferencja danych, które pozwolą precyzyjniej przewidzieć podnoszenie się poziomu morza - podaje NASA w informacji prasowej.

Mężczyźni częściej zostawiają kobiety w chorobie


Mężczyźni sześć rózgi częściej porzucają partnerki, u których wykryto raka lub miejsce zrogowaciałe rozsiane (SM), niż kobiety swoich partnerów z podobną diagnozą - wykazały badania amerykańskie. Artykuł na ten myśl publikuje gazeta "Cancer". Okazało się też, że im dłużej trwa małżeństwo, tym większe szanse na jego przetrwanie.

Rozszyfrowano DNA jednego z najstarszych ludzi


Niemiecko-rosyjska skład naukowców dokonała wielce ważnego kroku w badaniu pochodzenia narodów Europy. Na podstawie najnowszej technologii zdołała ona rozszyfrować kod wrodzony jednego z najstarszych mieszkańców Europy, którego podstawa znaleziono w 1954 roku pod Woroneżem - poinformowało radiostacja BBC.

<<<  -  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  -  >>>

nieruchomości żary

nasze biuero ogranizuje zielone szkoły oraz wycieczki dla dzieci oraz grup przedszkolnych. Zorganizowane przez nasze biuro wycieczki szkolne oraz zielone szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od codziennych zajęć szkolnych. W ofercie posiadamy szeroki wybór miejsc na zorganizowanie zielonych szkół oraz wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem i zainteresowaniem nauczycieli oraz pracowników szkół. W ofercie posiadamy wycieczki szkolny jednodniowe oraz tanie wycieczki szkolne. Nasze biuro zorganizuje udane wycieczki szkolne oraz zielone szkoły na każdą kieszeń i w dowolnym regionie Polski. Zapraszamy do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego. nasze biuero ogranizuje zielone szkoły oraz wycieczki dla dzieci oraz grup przedszkolnych. Zorganizowane przez nasze biuro wycieczki szkolne oraz zielone szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od codziennych

wycieczki szkolne Warszawa

zajęć szkolnych. W ofercie posiadamy szeroki wybór miejsc na zorganizowanie zielonych szkół oraz wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem i zainteresowaniem nauczycieli oraz pracowników szkół. W ofercie posiadamy wycieczki szkolny jednodniowe oraz tanie wycieczki szkolne. Nasze biuro zorganizuje udane wycieczki szkolne oraz zielone szkoły na każdą kieszeń i w dowolnym regionie Polski. Zapraszamy do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego.